Ve Valašském Meziříčí se městští policisté věnují dětem a seniorům

Foto: MěÚ Valašské MeziříčíFoto: MěÚ Valašské Meziříčí
Foto: MěÚ Valašské Meziříčí
Hasiči a policie 10. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Městská policie ve Valašském Meziříčí uspořádala v loňském roce 80 preventivních přednášek. Akce se konaly pro děti z mateřských i základních škol, ale i pro seniory, řekla serveru Zlin.cz mluvčí valašskomeziříčské radnice Renata Votrubová.

Městští strážníci nabízejí při preventivních akcích témata jako chování na ulici i v bytě, podomní prodej nebo šikana. Loni se strážníci často vydávali k dětem. „Navštívili jsme nejen místní mateřské, základní a střední školy, ale nezapomněli jsme také na Dětský domov, nízkoprahové zařízení pro děti a mládeže Zastávka nebo Azylový dům pro matky s dětmi ve Valašském Meziříčí,“ uvedl ředitel valašskomeziříčské policie Jan Camfrla.

Stejně jako v minulých letech, tak i v roce 2015 uspořádali strážníci kurzy sebeobrany pro dívky a ženy. Policisté se také pravidelně zúčastňují akcí pořádaných základními školami. Například byli na zábavném odpoledni pro žáky a rodiče ZŠ Šafaříkova. „Žákům jsme předvedli výstroj, výzbroj i narkotiční pušku. Dále si žáci a rodiče mohli vyzkoušet laserovou střelnici a provést orientační dechovou zkoušku,“ uvedl Camfrla.

Strážníci dohlíží také na bezpečné přecházení dětí na přechodech přes frekventované silnice u škol a kromě toho chystají pro děti výtvarné soutěže nebo bezpečnostně-dopravní akci Hurá děti bezpečně na prázdniny, která se koná pod záštitou komunitního a vzdělávacího centra Emcéčko. Pravidelně se také zapojují do přípravy a organizace soutěže mladých cyklistů, pořádané Střediskem volného času Domeček a dopravní komisí BESIP ve Valašském Meziříčí.

Pro seniory strážníci připravili besedy o bezpečném chování a předcházení rizik nebo o zásadách bezpečného chován na ulici i v bytě. „V letošním roce bude městská policie v prevenci pokračovat,“ dodala Votrubová.

Komentáře


Nabídka práce

 1. Marketingový referent/ka
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Obchodní referent/ka
  Avex Steel Products s.r.o.
 3. Technolog
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Obchodní reprezentant/ka
  AVONET, s.r.o.
 5. Telefonista/ka
  AVONET, s.r.o.
 6. Pracovník technické podpory
  AVONET, s.r.o.
 7. On-line marketing manager
  BAŤA,a.s.
 8. Developer - vývojář
  BAŤA,a.s.
 9. Odborný přípravář
  PSG-International, a. s.
 10. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 11. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 12. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 13. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 14. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 15. Opravář obuvi a kožené galanterie
  BAŤA,a.s.
 16. Elektromechanik - projekt NEGRI BOSSI
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 17. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam