Ve Valašském Meziříčí se městští policisté věnují dětem a seniorům

Foto: MěÚ Valašské MeziříčíFoto: MěÚ Valašské Meziříčí
Foto: MěÚ Valašské Meziříčí
Hasiči a policie 10. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Městská policie ve Valašském Meziříčí uspořádala v loňském roce 80 preventivních přednášek. Akce se konaly pro děti z mateřských i základních škol, ale i pro seniory, řekla serveru Zlin.cz mluvčí valašskomeziříčské radnice Renata Votrubová.

Městští strážníci nabízejí při preventivních akcích témata jako chování na ulici i v bytě, podomní prodej nebo šikana. Loni se strážníci často vydávali k dětem. „Navštívili jsme nejen místní mateřské, základní a střední školy, ale nezapomněli jsme také na Dětský domov, nízkoprahové zařízení pro děti a mládeže Zastávka nebo Azylový dům pro matky s dětmi ve Valašském Meziříčí,“ uvedl ředitel valašskomeziříčské policie Jan Camfrla.

Stejně jako v minulých letech, tak i v roce 2015 uspořádali strážníci kurzy sebeobrany pro dívky a ženy. Policisté se také pravidelně zúčastňují akcí pořádaných základními školami. Například byli na zábavném odpoledni pro žáky a rodiče ZŠ Šafaříkova. „Žákům jsme předvedli výstroj, výzbroj i narkotiční pušku. Dále si žáci a rodiče mohli vyzkoušet laserovou střelnici a provést orientační dechovou zkoušku,“ uvedl Camfrla.

Strážníci dohlíží také na bezpečné přecházení dětí na přechodech přes frekventované silnice u škol a kromě toho chystají pro děti výtvarné soutěže nebo bezpečnostně-dopravní akci Hurá děti bezpečně na prázdniny, která se koná pod záštitou komunitního a vzdělávacího centra Emcéčko. Pravidelně se také zapojují do přípravy a organizace soutěže mladých cyklistů, pořádané Střediskem volného času Domeček a dopravní komisí BESIP ve Valašském Meziříčí.

Pro seniory strážníci připravili besedy o bezpečném chování a předcházení rizik nebo o zásadách bezpečného chován na ulici i v bytě. „V letošním roce bude městská policie v prevenci pokračovat,“ dodala Votrubová.

Komentáře


Nabídka práce

 1. Pracovník technické kontroly OTK
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Konstruktér
  Avex Steel Products s.r.o.
 3. Technolog
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Obchodní reprezentant/ka
  AVONET, s.r.o.
 5. Telefonista/ka
  AVONET, s.r.o.
 6. Pracovník technické podpory
  AVONET, s.r.o.
 7. On-line marketing manager
  BAŤA,a.s.
 8. Developer - vývojář
  BAŤA,a.s.
 9. Odborný přípravář
  PSG-International, a. s.
 10. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 11. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 12. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 13. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 14. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 15. Opravář obuvi a kožené galanterie
  BAŤA,a.s.
 16. Elektromechanik - projekt NEGRI BOSSI
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 17. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam