Ve Valašském Meziříčí se městští policisté věnují dětem a seniorům

Foto: MěÚ Valašské MeziříčíFoto: MěÚ Valašské Meziříčí
Foto: MěÚ Valašské Meziříčí
Hasiči a policie 10. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Městská policie ve Valašském Meziříčí uspořádala v loňském roce 80 preventivních přednášek. Akce se konaly pro děti z mateřských i základních škol, ale i pro seniory, řekla serveru Zlin.cz mluvčí valašskomeziříčské radnice Renata Votrubová.

Městští strážníci nabízejí při preventivních akcích témata jako chování na ulici i v bytě, podomní prodej nebo šikana. Loni se strážníci často vydávali k dětem. „Navštívili jsme nejen místní mateřské, základní a střední školy, ale nezapomněli jsme také na Dětský domov, nízkoprahové zařízení pro děti a mládeže Zastávka nebo Azylový dům pro matky s dětmi ve Valašském Meziříčí,“ uvedl ředitel valašskomeziříčské policie Jan Camfrla.

Stejně jako v minulých letech, tak i v roce 2015 uspořádali strážníci kurzy sebeobrany pro dívky a ženy. Policisté se také pravidelně zúčastňují akcí pořádaných základními školami. Například byli na zábavném odpoledni pro žáky a rodiče ZŠ Šafaříkova. „Žákům jsme předvedli výstroj, výzbroj i narkotiční pušku. Dále si žáci a rodiče mohli vyzkoušet laserovou střelnici a provést orientační dechovou zkoušku,“ uvedl Camfrla.

Strážníci dohlíží také na bezpečné přecházení dětí na přechodech přes frekventované silnice u škol a kromě toho chystají pro děti výtvarné soutěže nebo bezpečnostně-dopravní akci Hurá děti bezpečně na prázdniny, která se koná pod záštitou komunitního a vzdělávacího centra Emcéčko. Pravidelně se také zapojují do přípravy a organizace soutěže mladých cyklistů, pořádané Střediskem volného času Domeček a dopravní komisí BESIP ve Valašském Meziříčí.

Pro seniory strážníci připravili besedy o bezpečném chování a předcházení rizik nebo o zásadách bezpečného chován na ulici i v bytě. „V letošním roce bude městská policie v prevenci pokračovat,“ dodala Votrubová.

Komentáře


Nabídka práce

 1. Vedoucí marketingu a product manager/ka
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 3. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 5. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 6. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 7. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 8. Rozpočtář-přípravář
  PSG-International, a. s.
 9. Mistr údržby - divize výroba
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam