Náklady na lednovou zimní údržbu v kraji dosáhly průměrných hodnot

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 13. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Náklady na zimní údržbu krajských silnic dosáhly v lednu necelých 36 milionů korun. Jak serveru Zlin.cz oznámil mluvčí Ředitelství silnic Zlínského kraje Vojtěch Cekota, částka je podobná jako v uplynulých letech.

"Měsíc leden patřil ve výkonech na zimní údržbu silnic II. a III. třídy k dlouhodobému průměru za toto období. Za předchozích pět let činily průměrné lednové náklady 32,7 milionu korun, letos je to 35,9 milionu korun. Pluhovalo se 50 752 kilometrů silnic, posypalo se 82 556 kilometrů. Spotřebovalo se 3 501 tun soli a 7 543 tun inertních posypových materiálů. Evidujeme v lednu plný počet, tedy 31 zásahových dnů," uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

Nejvíc práce měli tradičně silničáři v okrese Vsetín, méně sněhu a s tím i menší počet zásahových dnů (22) zaznamenaly okresy Kroměříž a Uherské Hradiště. Zásahový den je takový, během kterého vyjížděla na daném území nějaká technika (zpravidla sypač) z důvodu odstranění sněhové pokrývky nebo posypu námrazy.

Loňský leden byl v zimní údržbě krajských silnic o něco náročnější. Přestože bylo evidováno jen 29 zásahových dnů, za leden 2015 náklady činily 41,2 milionu korun. Pluhovalo se 109 286 kilometrů, posypalo 94 006 kilometrů, spotřeba soli dosáhla 3 298 tun, inertních materiálů 10 016 tun.

"Když srovnáme náklady na zimní údržbu od začátku zimního období, tedy od měsíce října 2015, dosahují nyní na krajských silnicích 48 milionů korun. Před rokem to bylo téměř 66 milionů," dodal Bronislav Malý. Prostředky, které není nutné vynaložit na zimní údržbu silnic, může společnost využít k trvalejším opravám a zlepšování stavu vozovek během teplé části roku.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam