Ze sklepů a garáže sebral zloděj kola, nářadí, vzduchovku, slivovici i okurky

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 28. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Sklepy  v ulici Jana Žižky v Uherském Hradišti  a garáž ve Starém Městě si vyhlédli neznámí zloději a vzali vše, co jim přišlo pod ruku. Serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Milena Šabatová.

Sklepy navštívil zloděj nejprve v noci. Z jedné kóje čtyřiačtyřicetileté majitelky ukradl lyže a dvoje lyžařské boty. Škoda je vyčíslena na šest tisíc korun. Ve středu v té samé ulici zloděj úřadoval ještě i v odpoledních hodinách. Pro změnu navštívil jiný bytový dům. U sklepní kóje opět vypáčil petlici a ukradl dětské horské kolo Merida, mělo černou barvu a žluté nápisy. Majitel vyčíslil škodu na 10 tisíc korun.

Třetí vloupání přišel oznámit majitel rodinného domu v ulici Michalská ve Starém Městě. Zloděj mu z oploceného dvorku ukradl kolo Author Stratos. Poté se dostal do garáže. Odtud sebral tři sady klíčů, tři elektrické měřicí přístroje, dva pracovní kabáty, tašku s nářadím, sadu vidlicových klíčů, brašnu na kolo a vzduchovku. "Z vedlejší místnosti pak ještě odnesl dvě vrtačky, kleště a ráčnu s nástavcem a šroubením. A aby toho neměl málo, nepohrdl ani deseti litry slivovice a několika lahvemi zavařených okurků. V tomto případě se škoda vyšplhala na necelých 23 tisíc korun," upřesnila Šabatová.

Zlodějům za trestný čin krádež a porušování domovní svobody hrozí až tříleté vězení.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam