Dopravní soutěž mladých cyklistů zaznamenala v Otrokovicích rekordní počet přihlášených

OTROKOVICE – Rekordních 15 soutěžních týmů se v Otrokovicích přihlásilo do oblastního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů. Zvítězila Základní škola Tlumačov, která postupuje do okresního kola, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Soutěž se konala na přelomu měsíců na dopravním hřišti v Otrokovicích. „Cílem soutěže je podněcovat a zvyšovat zájem žáků o dopravní výchovu, ověřovat jejich znalosti jako cyklistů, jejich dovednosti v uplatňování pravidel provozu na pozemních komunikacích v technice jízdy a první pomoci,“ objasnila hlavní organizátorka soutěže Helena Dolinová, pracovnice Domu dětí a mládeže Sluníčko.

Čtyřčlenná družstva byla složená ze dvou chlapců a dvou dívek. „Každý musel absolvovat test z pravidel provozu na pozemních komunikacích, praktickou jízdu na dopravním hřišti, jízdu zručnosti a prokázat, že ovládá zásady poskytování první pomoci,“ uvedla Stehlíková.

Soutěž se konala ve dvou kategoriích, a to ve věkovém rozmezí 10 až 12 let a v kategorii 13 až 16 let. V obou kategoriích vyhrála ZŠ Tlumačov. V té mladší byla druhá ZŠ Trávníky a třetí ZŠ Spytihněv. V té starší obsadilo druhé místo Gymnázium Otrokovice a třetí ZŠ Mysločovice.