Nemocnice v kraji vyhlásily zákaz návštěv

Ilustrační foto (Foto: Uherskohradišťská nemocnice)Ilustrační foto (Foto: Uherskohradišťská nemocnice)
Ilustrační foto (Foto: Uherskohradišťská nemocnice)
Co se děje 8. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Nemocnice v kraji vyhlásily zákaz návštěv kvůli chřipkovým onemocněním. V Uherském Hradišti už platí, v Kroměříži, Vsetíně a Zlíně začne platit od pondělí 9. ledna, serveru Zlin.cz to řekly mluvčí jednotlivých nemocnic.

Od soboty 7. ledna už zákaz návštěv platí v Uherskohradišťské nemocnici. "Přistoupili jsme k němu na základě doporučení Krajské hygienické stanice, a to na všech odděleních. Potrvá do odvolání. Důvodem je zvyšující se počet závažných chřipkových onemocnění," sdělila mluvčí Uherskohradišťské nemocnice Dana Lipovská.

V ostatních nemocnicích ve Zlíně, Kroměříži a Vsetíně bude zákaz platit od pondělí 9. ledna. "Přísný zákaz bude platit na všech lůžkových odděleních. Důvodem je nárůst akutních chřipkových a respiračních onemocnění o téměř 300 procent. Navíc žádáme všechny návštěvníky, aby svůj zdravotní stav velmi dobře zvážili a v případě, že trpí akutním respiračním či jiným onemocněním, už ani o víkendu k lůžku nemocného nechodili," poznamenala mluvčí Kroměřížské nemocnice Veronika Klímová.

Stejná situace platí také pro Krajskou nemocnici T. Bati a Vsetínskou nemocnici. "O znovu povolených návštěvách bude nemocnice veřejnost včas informovat," dodala mluvčí zlínské nemocnice Karla Havlíková.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam