V Hulíně si kvůli svozu odpadu sáhnou hlouběji do kapsy

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 9. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

HULÍN - Obyvatelé Hulína si letos připlatí více peněz za svoz popelnic. Serveru Zlin.cz to řekl starosta Hulína Roman Hoza.

Místní poplatek za svoz komunálního odpadu se z původních 444 korun mění na 550 korun za osobu a rok. "Vzhledem k tomu, že náklady na systém nakládání s komunálním odpadem se každý rok zvyšují a poplatek zůstával od roku 2004 ve stejné výši, bylo nutno provést regulaci tohoto místního poplatku," vysvětlil starosta.

Nadále však zůstává v platnosti úleva pro poplatníky do čtyř let věku a nad 75 let věku, pro které platí roční poloviční sazba ve výši 275 korun, která jim bude započtena automaticky. "O osvobození může poplatník požádat v případě pobytu ve zdravotnickém zařízení, ústavu a podobně nebo při pobytu v zahraničí, trvajícím déle než šest měsíců. Pokud občan s trvalým pobytem v obci bydlí prokazatelně mimo své trvalé bydliště a platí poplatek za svoz v jiném městě, může rovněž na základě dokladu o zaplacení požádat o osvobození od poplatku," doplnil Hoza.

Poplatek zůstává splatný ve dvou pololetních splátkách ve výši 275 korun, a to vždy k 31. březnu a 31. srpnu, nebo v celé roční částce 550 korun k 31. březnu. Úhradu lze provést přímo v pokladně hulínské radnice, a to hotově nebo platební kartou, nebo převodem na účet města. Pokud lidé neznají svůj variabilní symbol, mohou uvést rodné číslo, nebo v poznámce pro příjemce napsat jméno plátce.

 

Komentáře


Nabídka práce

 1. Vedoucí marketingu a product manager/ka
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 3. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 5. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 6. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 7. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 8. Rozpočtář-přípravář
  PSG-International, a. s.
 9. Mistr údržby - divize výroba
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam