V centru Valašských Klobouk je nové venkovní kluziště

Foto: MěÚ Valašské KloboukyFoto: MěÚ Valašské Klobouky
Foto: MěÚ Valašské Klobouky
Co se děje 11. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Přímo před radnicí ve Valašských Kloboukách vzniklo veřejné kluziště, na kterém lze díky osvětlení bruslit i ve večerních hodinách. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí města Lenka Zvonková.

Kluziště v centru Klobouk nechalo město vytvořit vůbec poprvé. Vzhledem k mrazivé předpovědi meteorologů si tu lidé budou moci zimní radovánky užít ještě dlouho.

"Ve velkých městech v zahraničí i u nás je bruslení na veřejných prostranstvích stále více populární. I když například Kanadě budeme jen těžko konkurovat, nechali jsme se touto myšlenkou inspirovat a využili jsme teplot hluboko bod bodem mrazu. Díky nim jsme mohli vytvořit kluziště přírodní cestou bez drahých technologií," řekl místostarosta Martin Janík a poznamenal, že ledová plocha je volně přístupná dětem i dospělým, ovšem bruslení je na vlastní nebezpečí.

Kluziště se rozprostírá v dolní části Masarykova náměstí na ploše 7 x 15 metrů a na přírodních sněhových mantinelech nabízí bruslařům lavičky k pohodlnému přezutí i odpočinku. Venkovní kluziště funguje v Kloboukách také v ulici Palackého nebo u středního odborného učiliště.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam