Recidivista z Holešova okrádal ve Zlíně opilé muže

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 11. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Za celkem 13 krádeží spáchaných ve Zlíně může jít šestnáctkrát trestaný recidivista (35) z Holešova znovu za mříže. Serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Tentokrát může jít pachatel za krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku až na tři roky do vězení.

Nenapravitelný zloděj se ve Zlíně zaměřoval na opilé muže pohybující se na nádraží a zastávkách trolejbusů. Využil jejich opilosti a obral je o mobilní telefon i peněženku s platební kartou. Odcizenou kartu vzápětí vždy použil k bezkontaktním platbám u obchodníků, v prodejnách oděvů či potravin, což se mu v mnoha případech také podařilo.

Využíval také okamžiku, kdy si návštěvník některého z nočních podniků odskočil na toaletu a zanechal na místě, kde seděl, svoje zavazadlo. Tehdy neváhal a předmět si přisvojil. Výjimkou u recidivisty nebyly ani návštěvy prodejen s drogistickým zbožím či potravinami, ovšem bez potřebné finanční hotovosti. Odcizené věci si schovával do kapes, pod bundu nebo do batohu a bez zaplacení procházel pokladnami. "V některých případech ho vzápětí zadrželi pracovníci ochranky či přivolaní policisté. Celková způsobená škoda se ve třinácti případech vyšplhala na téměř 60 tisíc korun. Obviněný muž se ke všem krádežím přiznal," doplnila Kozumplíková.

 

Komentáře


Nabídka práce

 1. Vedoucí marketingu a product manager/ka
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 3. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 5. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 6. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 7. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 8. Rozpočtář-přípravář
  PSG-International, a. s.
 9. Mistr údržby - divize výroba
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam