Podpora hospodaření v lesích bude letos posílena, slibuje kraj

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Politika a ekonomika 13. 2. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – V roce 2016 bylo z rozpočtu Zlínského kraje uvolněno 15 milionů korun na hospodaření v lesích, finanční prostředky byly rozděleny 310 žadatelům. Vyplývá to z vyhodnocení dotačního programu, která projednala Rada Zlínského kraje, informovala server Zlin.cz Helena Mráčková ze zlínského hejtmanství.

"Dotace, které jsme vloni vyplatili, byly zaměřeny na podporu obnovy, zajištění a výchovy lesních porostů a na ekologické a k přírodě šetrné technologie. Také v letošním roce je pro vlastníky lesů připravena finanční pomoc: Zlínský kraj uvolní 10 milionů na zmírnění následků sucha, kde se počítá s dotacemi na snížení škodlivého působení kůrovců, dále na podporu usměrňování odtoku a vsakování vody v rámci lesních cest, vnášení stanovištně vhodných dřevin nebo zřizování oplocenek a oplůtků," sdělila radní Margita Balaštíková, zodpovědná za životní prostředí a zemědělství.

Kromě těchto deseti milionů, které kraj nově vyčlenil na zmírnění následků sucha, však vlastníci lesů nepřijdou ani o „klasické" dotace na hospodaření v lesích, jak byli dosud zvyklí. Od poloviny loňského roku jsou však vypláceny ze státního rozpočtu. "V letošním roce bude stát v dotování vybraných činností lesnického hospodaření pokračovat, a to prostřednictvím Krajského úřadu Zlínského kraje, který bude nadále přijímat a vyhodnocovat žádosti," sdělila Mráčková.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam