Kraj pomůže zafinancovat úpravu 170 kilometrů běžeckých tras

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 15. 2. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Poskytnutí dotací na úpravu 170 kilometrů běžeckých tras na území regionu schválila Rada Zlínského kraje. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí kraje Renata Janečková.

Kraj uvolní téměř 800 tisíc korun, které budou rozděleny mezi osm subjektů. Sedm z nich již Rada Zlínského kraje schválila a jeden, kde je žadatelem obec Velké Karlovice, musí ještě podle zákona o krajích projednat krajské zastupitelstvo. Program na úpravu lyžařských tras vyhlásil Zlínský kraje letos poprvé. Informoval o tom radní Jan Pijáček, zodpovědný za řízení dotačních programů, rozvoj venkova a cestovní ruch.

"Tento program jsme letos vyhlásili zkušebně. Obdrželi jsme osm žádostí a žádná z nich nebyla vyřazena. Schválili jsme dotace konkrétně pro Mikroregion Holešovsko, pro Sportovní klub Brumov-Bylnice, pro Podhostýnský mikroregion, dále pro Sport centrum Kohútka, Běžecký areál Pustevny, Sdružení Valašsko – Horní Vsacko a pro společnost B+M Javor. Většina žádostí se váže k tradiční lyžařské baště – ke Vsetínsku, ale velmi atraktivní může být i nová trasa v zámeckém parku v Holešově, do budoucna vidíme potenciál rozvoje běžeckých tras i v oblasti Bílých Karpat," sdělil radní Jan Pijáček.

Dotace jsou určeny na úpravu tras buď vlastním strojem, kdy se přispívá na předsezonní a sezonní servis, na mzdové náklady lidí obsluhujících stroje a na pohonné hmoty, anebo na úpravu běžeckých tras zajišťovanou dodavatelsky za předpokladu možnosti sledování sněžného stroje prostřednictvím GPS.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam