Hospodaření všech krajských nemocnic bylo v plusu

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 8. 3. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Krajští zastupitelé schválili hospodaření krajských nemocnic ke konci uplynulého roku. Všechny čtyři nemocnice hospodařily v plusových hodnotách, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

Baťova nemocnice ve Zlíně hospodařila s výsledkem plus 122 tisíc korun, Uherskohradišťská nemocnice plus 60 milionů korun, Kroměřížská nemocnice plus 10,3 milionu korun a Vsetínská nemocnice plus 13 milionů korun.

"Jsou to ale pořád ještě předběžné roční výsledky hospodaření. Konečné výsledky roku 2016 budeme mít až po schválení účetní závěrky auditorem společností v červnu," doplnil hejtman Čunek.

Zároveň informoval zastupitele o změnách ve vedení krajské Baťovy nemocnice a v personálním složení představenstva. Radní Zlínského kraje v čele s hejtmanem Jiřím Čunkem totiž odvolali představenstvo Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně a dosavadního předsedu představenstva Pavla Calábka. Novým předsedou rada jmenovala Radomíra Maráčka. Maráček v minulosti vedl Fakultní nemocnici Olomouc a v současné době zastává pozici ředitele Lázní Karlova Studánka. Byl také krizovým manažerem mnoha jiných i soukromých nemocnic. "Být úspěšný v celém Zlínském kraji je obrovská výzva a já jsem přesvědčen, že MUDr. Maráček se s tím vyrovná," řekl hejtman.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam