Slovácké divadlo uvede Špalíček veršů a pohádek

Bára Nesvadbová - Špalíček veršů a pohádek (Foto: Marek Malůšek)Bára Nesvadbová - Špalíček veršů a pohádek (Foto: Marek Malůšek)
Bára Nesvadbová - Špalíček veršů a pohádek (Foto: Marek Malůšek)
Kultura 2. 4. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Zbrusu novou pohádku připravilo nejen pro své nejmenší diváky na neděli 2. dubna Slovácké divadlo. Tentokrát sáhlo po dobře známém titulu - Špalíčku veršů a pohádek Františka Hrubína, serveru Zlin.cz to sdělil herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

Režie pohádkové novinky se ujala Zoja Mikotová, která se do Slováckého divadla letos vrací už počtvrté. "Jedná se o mou dramatizaci původního textu. Čerpala jsem z pokladnice Hrubínových veršů, ze sbírky, která byla vydána poprvé už v roce 1957. Ze Špalíčku jsem jako základ vybrala pohádku o Květušce a její zahrádce. Dodala jsem ještě do názvu a babici Zimici, abych více zdůraznila to, že pohádka zobrazuje boj dobra se zlem," řekla Zoja Mikotová a s tím, že titul je určen už dětem od tří let.

Režisérka ale dodala, že děti by měly být připraveny na to, že se jedná o trochu strašidelnou pohádku. Herci se na jevišti postarají i o živou hudbu, takže v pohádce podle ní nebude jen co vidět, ale i slyšet.

"Zoju Mikotovou osobně považuji za královnu inscenací pro děti, tak se mají všichni nač těšit. Málokdo tak dobře rozumí dětské duši, jako paní režisérka," doplnil představitel Babice Zimice Josef Kubáník. Kromě něj se diváci mohou těšit na Barboru Nesvadbovou jako Květušku, dále pak Petra Čagánka, Moniku Horkou, Pavla Hromádku, Pavla Majkuse, Kamila Pulce a Martina Vrtáčka. Výpravu vytvořila Juliána Kvíčalová a Markéta Šlejmarová. Dramaturgie se ujala Eva Janěková a hudbu složil Zdeněk Kluka.

Premiéra, která se uskuteční v neděli 2. dubna, je již beznadějně vyprodána. V květnu ale všichni příznivci pohádek budou mít šanci novinku vidět opět, a to v sobotu 13. května od 16.00 hodin.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam