Do Zlína vůbec poprvé míří festival Ekotopfilm

Ilustrační foto (Foto: CCRVM)Ilustrační foto (Foto: CCRVM)
Ilustrační foto (Foto: CCRVM)
Co se děje 4. 4. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Příběhy Země v oceněných dokumentárních filmech přiveze v úterý 11. dubna do Městského divadla ve Zlíně filmový festival o odpovědnosti, udržitelnosti a životním prostředí Ekotopfilm. Serveru Zlin.cz to uvedl Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Dokumentární filmy o krásách přírody, záhadách lidského zdraví, neobvyklých způsobech života a překvapivých řešeních klimatických změn společně s přednáškou o divokých šelmách - to je to nejlepší na programu mezinárodního filmového festivalu o udržitelném rozvoji Ekotopfilm, který v rámci festivalové tour přijíždí letos do Zlína úplně poprvé.

"Z bohaté filmové nabídky stojí za podívanou cenami ověnčený Yellowstone, který přináší dechberoucí a technicky dokonalé záběry krajiny, divoce žijících zvířat a činných gejzírů z nejstaršího národního parku Ameriky. Snímek Lidské tělo: mikroskopické safari zase nabízí výlet za exotickými tvory obývajícími naše tělo. Vaření ze zbytků potravin, které by se vyhodily, prezentuje jako zábavnou lifestylovou záležitost sympatický kuchař David ve filmu Vaření z odpadu a krátký snímek Klimatická chyba přináší kreativní řešení dopadů klimatických změn," upřesnila Marie Vejvodová, PR manažerka festivalu.

Kromě filmů se návštěvníci na besedě Návrat divokých šelem dovědí, proč je dobrá zpráva, že se vlci a rysi v české přírodě opět objevují a proč se jich nemusíme bát. O své zkušenosti se šelmami se podělí členové Vlčích hlídek Hnutí Duha, kteří je chodí do terénu stopovat.

Veškerý program festivalu je zdarma.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam