Ve Vizovicích se střetlo osobní vozidlo s vlakem

Foto: HZS ZKFoto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Hasiči a policie 20. 4. 2017 | Autor: TZ HZS ZK

VIZOVICE - Událost byla na tísňovou linku krajských hasičů oznámena v 11:29 hodin. Na místo zásahu byly vyslány jednotky profesionálních hasičů z centrální stanice Zlín, dobrovolných hasičů z Vizovic a drážních hasičů z Přerova.

Ke střetu osobního vozidla zn. Citroen  s vlakem, ve kterém v okamžiku nehody cestovalo 24 pasažérů a tři zaměstnanci drah, došlo na železničním přejezdu v průmyslové části Vizovic. V osobním vozidle, které bylo vlakem tlačeno ještě asi 100 metrů, cestoval pouze řidič. Předlékařskou pomoc mu poskytli profesionální hasiči  - lezci ze zlínské stanice, kteří se shodou okolností nacházeli poblíž místa nehody na výcviku a byli o nehodě informováni operačním důstojníkem. Po prvotním ošetření si zraněného převzali do své péče záchranáři. Ti ho také následně transportovali do nemocnice. Na místě byl ošetřen také jeden z cestujících z vlaku. Ostatní vyvázli z nehody bez zranění. Asi 16 cestujících následně pokračovalo v další cestě náhradním autobusovým spojem.

Hasiči zabezpečili místo nehody a  zajistili havarované vozidlo proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin. Do ukončení vyšetřování události policisty a vyproštění vraku osobního vozidla bude provoz na trati zastaven. Odstranění následků nehody zajistí drážní hasiči.

Fotogalerie

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam