Ve Zlíně začíná divadelní festival Setkání/Stretnutie

Ilustrační foto (Foto: Městské divadlo Zlín)Ilustrační foto (Foto: Městské divadlo Zlín)
Ilustrační foto (Foto: Městské divadlo Zlín)
Kultura 16. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Ve Zlíně začíná v úterý 16. května 22. ročník česko-slovenského divadelního festivalu Setkání/Stretnutie 2017. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Festival potrvá do 20. května a návštěvníci divadla se mohou těšit na řadu výjimečných osobností. "Pozvání přijali například Ivan Trojan, Jiří Havelka, Veronika Žilková, Radovan Lipus, Jindřich Štreit a další. Patronem letošního ročníku je charismatická herečka Emília Vášáryová," připomenula Jurčová.

Bohatý program odstartuje hned v úterý 16. května. Dopoledne bude patřit dětem a pohádce Opice Žofka. V 17.00 hodin se za schodech před divadlem uskuteční oficiální zahájení festivalu. "Zveme na vernisáž výstavy fotografií Vloni, které připomenou loňský ročník a které vznikly v rámci festivalového workshopu s Jindřichem Štreitem. Ten se vernisáže také zúčastní. V 18.00 hodin ve Velkém sále uvedeme Urnu na prázdném jevišti Činoherního klubu s Veronikou Žilkovou. Ve 20.30 představí ve Studiu Z Divadlo Letí inscenaci Olga (horrory z hrádečku). První festivalový den uzavře ve 23.00 divadelně – hudební improvizovaný Stand´artní kabaret divadla Vosto5 v šapito, které vyrostlo před divadlem už v sobotu," upřesnila Jurčová.

Z čeho vybírat bude i v dalších dnech, divadelníci zvou například na Spalovače mrtvol Divadla Petra Bezruče, na Dechovku divadlo Vosto5 do Divadla Hvozdná, na Večer na psích dostizích Slováckého divadla, Elity Slovenského národného divadla nebo na Otvírání studánek Národního divadla Brno. Beznadějně vyprodáno hlásí Olga (horrory z hrádečku) Divadla Letí, Blackbird Městského divadla Zlín, Šašek a syn Divadla Bolka Polívky a Vzkříšené Dejvického divadla.

V průběhu festivalu budou letos opět uděleny dvě ceny. Cenu Martina Porubjaka za mimořádný osobní přínos ke slovensko-českým vztahům v oblasti divadelního umění převezme herec Boleslav Polívka. Oceněn bude i nejlepší původní text české divadelní hry. Anonymní soutěž o nejlepší původní divadelní hru vyhlašuje už třetím rokem divadelní a literární agentura Aura-Pont v návaznosti na 22 ročníků dnes už neexistující soutěže o Cenu Alfréda Radoka.

Doprovodný program bude celý zdarma. Diváci se mohou těšit na podvečerní koncerty u kávy na schodech před divadlem (Noire Et Blanche, Eliška Lajdová, Filip Vítů a Markéta Vodičková, The Chargers) nebo například besedy – nejen s herci po představení, ale také s dalšími hosty. Sobotní beseda s Radovanem Lipusem bude spojená s projekcí jeho filmu Šumný Zlín. Vše vyvrcholí 20. května velkým divadelním piknikem pro celou rodinu s loutkovými pohádkami a tvořivými dílničkami v parku za divadlem a open air koncertem kapely Longital.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam