Ve Zlíně je k vidění unikátní terakotová armáda

Foto: Zlín Film FestivalFoto: Zlín Film Festival
Foto: Zlín Film Festival
Kultura 19. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Osmý div světa - terakotová armáda - je v těchto dnech k vidění v prostorách filmového ateliéru na Kudlově ve Zlíně. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Zlín Film Festivalu Kateřina Martykánová.

Jedinečnou výstavu terakotové armády budou moci lidé ve Zlíně obdivovat do 31. července. Vojáky a koně v životní velikosti doplňuje řada zbraní i jedinečných suvenýrů. Výstavu pořádají Asia Center ve spolupráci s Filmfest a Filmovými ateliéry ve Zlíně, a to pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a náměstka primátora Statutárního města Zlín Jiřího Korce.

Unikátní výstava nabízí pohled do hrobky prvního čínského císaře Čchin Š'-chuang, který dokázal sjednotit Čínu a ukončil tak období chaosu mezi všemi čínskými státy. Jeho terakotovou armádu někteří označují jako "osmý div světa", neboť představuje největší pohřebiště svého druhu na světě. Výstava ve Zlíně je příležitostí, jak se v českém prostředí dozvědět více o jedinečné památce čínské kultury a prohlédnout si detailně propracované sochy v životní velikosti.

"Naší snahou je rozšířit znalosti o terakotové armádě jakožto jedinečné kulturní památce mezi českou veřejností, a to zejména mezi žáky základních škol z České republiky. Rádi bychom také přilákali do regionu více turistů z ostatních koutů České republiky a zároveň zapůsobili i na zahraniční turisty," řekl Kamil Žurek, koordinátor výstavy z Asia Center.

Výstava je součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam