Roční obrat firmy HP Tronic přesáhl devět miliard korun, zaměstnanci získají rekordní odměny

sídlo firmy HP TRONIC ve Zlíně (Foto: HP TRONIC)sídlo firmy HP TRONIC ve Zlíně (Foto: HP TRONIC)
sídlo firmy HP TRONIC ve Zlíně (Foto: HP TRONIC)
Politika a ekonomika 22. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Loňský obrat zlínské firmy HP Tronic činil 9,1 miliardy korun. Společnost dosáhla zisku 104 milionů korun, což je více než trojnásobek oproti předchozímu roku, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí firmy Martina Žáčková.

Dobré hospodářské výsledky společnosti zajistí zaměstnancům vyplacení ročních odměn v nejvyšší hodnotě za posledních pět let. "Díky úspěšnému hospodaření můžeme našim spolupracovníkům za rok 2016 vyplatit roční odměnu ve výši až 100 procent průměrného měsíčního platu. Chceme tak zaměstnance nejen odměnit za jejich výkony, ale současně i motivovat pro další práci v naší společnosti. Pro letošní rok také plánujeme meziroční růst mezd o tři až šest procent," uvedl generální ředitel společnosti HP Tronic Daniel Večeřa.

Loni firma vyplatila roční odměny ve výši 30 procent, tři roky předtím odměna vyplácena nebyla. Roční odměna se dle obratů pohybuje v jednotlivých společnostech skupiny od 70 procent v oblasti cestovního ruchu až po 100 procent ve společnosti ETA.

HP Tronic je na trhu už 26 let. Firma je předním tuzemským distributorem a prodejcem domácích spotřebičů, spotřební elektroniky, počítačů a mobilních telefonů. Provozuje mj. síť prodejen Euronics, český e-shop Kasa.cz a slovenský Hej.sk. Od roku 2011 patří do skupiny i společnost ETA, která na trhy řady evropských zemí uvádí výrobky nejenom své vlastní značky. Společnost HP Tronic podniká také v oblasti cestovního ruchu - provozuje Resort Valachy s hotely Lanterna, Horal a Galik ve Velkých Karlovicích. Aktuálně má společnost více než 1 400 zaměstnanců.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam