Slušovický hřbitov se stal terčem lidského hyenismu

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 23. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Otřesný případ mají na stole zlínští policisté. Řeší bezcitné řádění neznámého vandala a zloděje na hřbitově ve Slušovicích, server Zlin.cz o tom informovala policejní mluvčí Lucie Javoříková.

Neznámý pachatel podle policie ukázal svým chováním naprostou lidskou bezcitnost. Zaměřil se na slušovický římskokatolický hřbitov a zanechal za sebou pořádnou spoušť.

"V místě urnového háje z jednoho z hrobů odcizil žulový pomník včetně desky, jejíž součástí byla kameninová fotografie, kovová lucerna a váza. Poté také vykopal urnu, která zde byla uložena," popsala chování zloděje Javoříková. 

Majiteli kromě citové újmy vznikla majetková škoda přesahující pět tisíc korun. "Svým nelidským jednáním se pachatel dopustil hned dvou trestných činů, a to krádeže a hanobení lidských ostatků, za což pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky," dodala Javoříková.

Podobně neobvyklý případ krádeže řešili loni také policisté na hřbitově na Frýdecko-Místecku. Neznámý zloděj tam tehdy z rodinného hrobu ukradl hned dvě urny s lidskými ostatky.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam