ZLÍN FILM FESTIVAL: Zlínský festival si nenechá ujít ani Magdalena Kožená

Ilustrační foto (Foto: Zlín Film Festival)Ilustrační foto (Foto: Zlín Film Festival)
Ilustrační foto (Foto: Zlín Film Festival)
Kultura 30. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Do Zlína na filmový festival dorazí v úterý 30. května světově uznávaná mezzosopranistka Magdalena Kožená, která se zúčastní happeningu ZUŠ Open v parku Komenského. Odhaleny budou také další dvě hvězdy na Chodníku slávy na prostranství před Velkým kinem, a to Karlu Smyczkovi a Pavlíně Mourkové, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

Mezi nejdůležitější události úterního programu bude happening ZUŠ Open s Magdalenou Koženou v parku Komenského, který začne od 14.00 hodin. "Zahraje orchestr Malých velkých filharmoniků, provázet půlhodinovým programem budou dětští herci, účast kromě slavné operní pěvkyně Magdaleny Kožené přislíbily i další osobnosti jako Jiří Pavlica, Eva Josefíková, Jitka Šuranská a další," podotkla Martykánová.

Chodník slávy před Velkým kinem bude v obležení hvězd od 16.00 do 17.00 hodin. Letos svou hvězdu získá režisér Karel Smyczek a Pavlína Mourková. Následuje Malování na chodníku, nejstarší doprovodná akce zlínského festivalu.

Na náměstí Míru pak v rámci doprovodných akcí bude na programu Den s Fakultou humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, a to od 10.00 do 17.00 hodin. Studenti si pro zájemce připravili výtvarné dílny, sportovní aktivity, anglické pexeso, stan první pomoci a další.

Od 18.00 hodin pak bude náměstí Míru patřit tradičnímu Večeru naděje. Na pódiu vystoupí pražská pop-rocková kapela Eddie Stoilow a v rámci koncertu se uskuteční předání šeků od partnerů Nadačního fondu Kapka naděje, zároveň návštěvníci budou moci přispět Kapce naděje do připravených kasiček. Z výtěžku budou zakoupeny přístroje do dětských zdravotnických zařízení ve Zlínském kraji.

Z filmového programu pořadatelé festivalu doporučují například slovensko-český film Pátá loď. "Jde o jediného zástupce ČR v letošní soutěži filmů pro děti. Příběh je inspirovaný skutečnými událostmi a rozvíjí osudy dvou dětí, jejichž nevinná hra navždy změní jejich životy. Svým impozantním konáním a hrou na rodinu ukazují, co to znamená opravdově milovat a uvědomovat si zodpovědnost a jak je možné nevzdávat se svého snu, aniž by tím trpěli ti nejbližší," konstatovala Martykánová. Zlín Film Festival přivítá pětičlennou delegaci k filmu, a to včetně režisérky Ivety Grófové a představitele chlapecké role Matúše Baščina.

Za pozornost prý ale stojí také snímek Amélie a horský zázrak. Třináctiletá Amélie se považuje za neurvalého spratka. Při útěku z horské kliniky, kde se léčí s astmatem, naráží na podivného chlapce jménem Bart, který jí zachrání život. Spolu se vydávají na dobrodružnou cestu naděje a opravdového přátelství. Projekce se uskuteční za přítomnosti hlavního dětského představitele Samuela Girardiho a režiséra Tobiase Wiemanna.

Zajímavý je také film Ve špatné společnosti. Po zatčení kvůli násilnému přepadení čerpací stanice skončí problémový Tano ze Santiaga v péči svého otce Javiera, automechanika žijícího v malé horské komunitě na jihu Chile. Zde se brzy spřátelí s plachým a podivínským chlapcem jménem Cheo z indiánského etnika Mapučů. Společný boj proti tlaku školní šikany a problémovému domovu oba chlapce ještě více stmelí a přinutí je zúčtovat nejen se sebou samými, ale i se světem kolem nich.

Do letního kina si v úterý 30. června budou moci lidé zajít na komedii s prvky černého humoru T2 Trainspotting.

V rámci doprovodných akcí se ve Zlatém jablku uskuteční tradiční Pečení s UNICEF, a to od 14.00 do 17.00 hodin. "Jedná se o prodej cukroví z rukou osobností, výtěžek putuje na konto UNICEF. V roli pekařů a prodavačů se představí Kristýna Frejová, Braňo Holiček, Marek Němec a Martina Adamcová," upřesnila Martykánová. Galerie Pod Radnicí zase pro změnu chystá od 17.00 hodin vernisáž výstavy Josefa Velčovského a Zuzany Honsové.

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI

Ve Festival Café na Náměstí Míru si moderátor Vladimír Kroc do své talk show pozve Anežku Lengálovou, děkanku Fakulty humanitních studií UTB ve Zlíně (15.00 až 16.00 hodin).
Další hvězdy se projdou po červeném koberci před Kongresovým centrem v 17.00 hodin a zavítají do diskusního Filmžurnálu Vladimíra Kroce od 17.30 hodin.
Na autogramiádě ve Zlatém jablku budou od 19.00 hodin rozdávat podpisy členové skupiny Eddie Stoilow.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam