Legendární Ovčáček čtveráček je už k dispozici široké veřejnosti

Ovčáček čtveráček (Foto: Městské divadlo Zlín)Ovčáček čtveráček (Foto: Městské divadlo Zlín)
Ovčáček čtveráček (Foto: Městské divadlo Zlín)
Kultura 31. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Nekorektní kabaret Ovčáček čtveráček v podání Městského divadla Zlín už může vidět prakticky kdokoliv. Divadlu se podařilo dovést k úspěšnému konci jednání o právech k šíření záznamu a lidé si tak legendární hru mohou pustit na YouTube kanálu zlínského divadla, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Záznam, který je na YouTube k dispozici, pochází z únorové derniéry v pražských Bohnicích.

Ovčáček čtveráček vznikl spontánně v reakci na dění kolem předávání hradních vyznamenání. V rekordním čase jednoho týdne herci představení nazkoušeli a premiéra byla v listopadu 2016. Text napsal s použitím různých rozhovorů, článků a jedné hry Václava Havla ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek. V hlavní roli hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka se představil Marek Příkazký. Původně měl mít nekorektní kabaret jen premiéru a derniéru. Zájem diváků ale předčil všechna očekávání.

"Zlínské divadlo se s kabaretem dostalo na stránky předních magazínů i do renomovaných televizních talkshow. Enormní zájem diváků po celé republice se nakonec podařilo z velké části uspokojit právě přenosem derniéry z pražských Bohnic do více než stovky kin. Hru, ve které kromě hradního mluvčího vystupuje také dalajlama, čelní političtí představitelé, Jiří Brady nebo zpěvák Daniel Hůlka, vidělo tehdy 17 652 lidí a tím Městské divadlo Zlín překonalo stávající divácký rekord přenosu Divadla Járy Cimrmana," připomenula Jurčová.

Teď si tedy události z října 2016 mohou připomenout i diváci, kteří se do divadla či do kina nedostali. "Často v divadle dostáváme dotaz, jestli neplánujeme pokračování. Uvidíme. I současné dění na politické scéně je velkým zdrojem inspirace," dodal ředitel zlínského divadla Petr Michálek.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam