Vsetínská firma Austin Detonator spustila druhou linku na výrobu detonačních trubiček

Foto: www.austin.czFoto: www.austin.cz
Foto: www.austin.cz
Politika a ekonomika 31. 5. 2017 | Autor: Redakce

VSETÍN - Firma Austin Detonator Assembly (ADA) ze Vsetína spustila druhou linku na výrobu vlastní detonační trubičky. Výrobní kapacita se tím zdvojnásobí. Společnost tak již nebude závislá na dodávkách detonační trubičky ze Spojených států amerických. ADA je součástí společnosti Austin Detonator, která je největším evropským výrobcem důlních rozbušek.

Důlní rozbušky s trubičkou vyrobenou na nové lince pomohou uspokojit zvýšenou poptávku zejména na trzích východní Asie. V první fázi to budou zejména dodávky do Malajsie, kde firma v roce 2018 očekává nárůst prodejů z 25 na 100 milionů korun. Projekt byl součástí investic do rozvoje neelektrických roznětných systémů. Příprava a realizace projektu trvala víc než dva roky a celkově bylo investováno přes 100 milionů korun.

Firma na začátku května zahájila testovací provoz. Jedná se o kontinuální automatizovanou výrobu, která zaměstná přímo pět nových pracovníků a nepřímo umožní navýšit počty zaměstnanců na sestavě neelektrických rozbušek.

Austin Detonator zaměstnává asi 900 lidí. V roce 2015 firma vyrobila 36,6 milionu rozbušek, utržila rekordních 1,457 miliardy korun a zisk činil 339 milionů korun. Více než 95 procent produkce jde na export.

Firma je součástí společnosti Austin Powder Company se sídlem v americkém Clevelandu. Tradice výroby průmyslových rozbušek sahá ve Vsetíně do roku 1953, kdy jejich výrobu zahájila tamní zbrojovka. V roce 1999 tuto část výroby převzala firma Austin Detonator.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam