Festival Jeden den spojí zdravé a nemocné umělce

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Kultura 3. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Přesně za týden, v sobotu 10. června, ožije Lanáček v Otrokovicích 6. ročníkem festivalu Jeden den. Jde o originální kulturní akci, která spojuje umělce s handicapem i ty zdravé, a to napříč žánry, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí města Romana Stehlíková.

Festival pořádá otrokovická pobočka Naděje a v rozmanitém a bohatém programu se představí PASS, Hudba Fryšták, Leona Kolínková nebo Tomáš Mikulec. Nehudební část programu bude patřit divadlu studentů Základní umělecké školy Otrokovice v režii Gustava Řezníčka nebo muzikálovému divadelnímu představení Mrazík v podání klientů Domova pro osoby se zdravotním postižením Barborka z Kroměříže. Program doplní slovem i hudbou studenti Gymnázia Otrokovice.

"Zajímavým zpestřením festivalu bude křest knihy a autogramiáda Zoohrátky se zvířátky autorů Jany Svobodové a Tomáše Divílka. Mimo hlavní scénu je připraven doprovodný program, výtvarné  dílny pro děti i pro dospělé, fotokoutek Selfiebot. Každý návštěvník obdrží dárek. Vstupenky jsou slosovatelné a výherce získá knihu – Zoohrátky se zvířátky," upřesnila Renata Zezulková, fundraiser otrokovické pobočky Naděje.

Výtěžek akce bude využit na renovaci bytů chráněného bydlení pro klienty Naděje v Otrokovicích. "Obnova těchto bytů je hlavním fundraisingovým tématem roku 2017 a naším cílem je umožnit klientům žít v důstojných podmínkách a standardu odpovídajícímu současné době. Festival podpoří Nadace Divoké husy, která zdvojnásobí jeho výtěžek," dodala Zezulková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam