Kvalita vody v přírodních koupalištích ve Zlínském kraji je na začátku sezony dobrá

Štěrkáč Otrokovice (Foto: www.khszlin.cz)Štěrkáč Otrokovice (Foto: www.khszlin.cz)
Štěrkáč Otrokovice (Foto: www.khszlin.cz)
Co se děje 2. 6. 2017 | Autor: Redakce

Kvalita vody v přírodních koupalištích ve Zlínském kraji je na začátku letní rekreační sezony dobrá. Hygienici kontrolovali osm vodních ploch v tomto týdnu poprvé. Pět z nich bylo zcela bez závad, drobné nedostatky jsou pouze ve třech přírodních koupalištích na Zlínsku. Všude je ale voda vhodná ke koupání, řekla dnes serveru Zlin.cz Eva Javoříková z Krajské hygienické stanice Zlínského kraje.

Bez problémů je voda v přehradách Bystřička a Horní Bečva a ve štěrkovišti v Novém Hrozenkově na Vsetínsku, ve Štěrkáči v Otrokovicích na Zlínsku i v přírodním koupališti Albatros v Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku. Mírně zhoršená je kvalita vody v Luhačovické přehradě, slepém rameni řeky Moravy Pahrbek u Napajedel a ve vodní nádrži Všemina. Podle Javoříkové v nich hygienici zjistili vyšší obsah chlorofylu, špatnou průhlednost a v Luhačovické přehradě i nafoukaný pyl. Voda je však nezávadná a pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů je nízká. Po koupání je ale vhodné se osprchovat.

Z koupaliště Albatros a z vodní nádrže ve Všemině se budou vzorky odebírat jednou za měsíc. Důvodem je dlouhodobě vysoká kvalita vody v těchto koupalištích. Z ostatních koupališť se vzorky budou odebírat jednou za dva týdny. Kromě toho se budou podle potřeb provozovatelů odebírat vzorky i ze tří přírodních koupacích biotopů - Dvora Honětice na Kroměřížsku, Živé vody v Modré na Uherskohradišťsku a v Prostřední Bečvě na Vsetínsku. Informace o kvalitě vody naleznou návštěvníci na internetových stránkách www.khszlin.cz a také ve vitrínách u jednotlivých přírodních koupališť.

Loni byla přes letní prázdniny kvalita vody v přírodních koupalištích ve Zlínském kraji většinou dobrá. Vedra se výrazně podepsala jen na kvalitě vody ve slepém rameni řeky Moravy Pahrbek u Napajedel na Zlínsku, kde byl kvůli vysokému obsahu sinic a chlorofylu ve vodě na začátku srpna vydán zákaz koupání. Problémem této oblasti je to, že voda je stojatá, neproudí a navíc jsou v ní nánosy usazenin.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam