Nejúspěšnějším snímkem Zlín Film Festivalu se stal film Na stejné notě

Foto: Zlín Film FestivalFoto: Zlín Film Festival
Foto: Zlín Film Festival
Kultura 4. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Ve Zlíně skončil 57. ročník přehlídky filmů pro děti a mládež. Nejúspěšnějším snímkem se stal film Na stejné notě, který získal ocenění hned ve dvou kategoriích, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

Mezinárodní poroty zhlédly všech 152 soutěžních snímků a určily vítěze jednotlivých sekcí. Do města zavítala celá řada filmových hvězd z České republiky i ze zahraničí, své filmy uvedlo 89 delegací. Z významných hostů poctili festival svou návštěvou švédský režisér Daniel Bergman, mezzosopranistka Magdalena Kožená či držitel Oscara Theodor Pištěk.

Na Zlín Film Festival se akreditovalo 2 900 hostů a celkově se může pochlubit vysokou návštěvností, která se pohybuje na úrovni loňských 125 tisíc hostů. Na filmová představení zavítalo více než 40 tisíc lidí. "Velkou radost máme právě z toho, že návštěvníci projevili opravdový zájem o promítané filmy a zaplnili kinosály," uvedl prezident festivalu Čestmír Vančura. Velký zájem filmových odborníků vzbudil i letošní program sekce Film Industry.

Nejúspěšnějším snímkem se stal film Na stejné notě, který získal ocenění hned ve dvou kategoriích, a to Cenu diváka za nejlepší hraný film a Cenu dětské poroty. Za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež si ze Zlína odveze Zlatý střevíček kostýmní výtvarník a malíř Theodor Pištěk.

Festival se ve svém 57. ročníku nově rozšířil do dalších lokací. Filmy se promítaly i v unikátním prostoru původního filmového ateliéru na Kudlově. Doprovodný program zahrnoval novinky jako Relax gastro zónu u zlínského zámku, Vesničku tvůrčích dílen a Festival Café na náměstí Míru nebo Altán – centrum bezpečnosti a stan s Filmovým pianem v parku Komenského.

Letošní ročník byl věnován švédské a švýcarské kinematografii a připomenutí 110. výročí od narození švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové. "Následující 58. ročník bude zaměřený na českou a slovenskou kinematografii s odkazem na 100. výročí založení Československa a bude se konat od 25. května do 2. června 2018," doplnil Čestmír Vančura.

Atmosféru filmového festivalu letos poprvé zažijí i v Mikulově. Od 8. do 10. června se zde filmoví fanoušci v rámci Ozvěn Zlín Film Festivalu můžou těšit na 18 ojedinělých snímků pro děti a mládež. Připravený je i bohatý doprovodný program s řadou workshopů, divadelních představení a výstav.

Švédská kinematografie se letos v regionu připomene ještě jednou, a to jako hlavní téma Letní filmové školy v Uherském Hradišti, která se koná od 28. července do 6. srpna.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam