Samari shání nepotřebné oblečení, chce pomoci rodinám v nouzi

Ilustrační foto (Foto: www.samari.cz)Ilustrační foto (Foto: www.samari.cz)
Ilustrační foto (Foto: www.samari.cz)
Co se děje 7. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínské dobrovolnické centrum Samari pořádá v sobotu 10. června sbírku nepotřebného oblečení. To pak poputuje rodinám s dětmi na Zlínsku, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci, serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák.

Samari pořádá sbírku ošacení ve spolupráci se zlínskými seniory Senior Beat Clubu Zlín. "Celodenní akce se uskuteční dne 10. června na Burešově číslo 4886 ve Zlíně od 8.00 do 17.00 hodin," upřesnil Dvořák.

Lidé mohou darovat jakýkoliv druh oblečení, ale i boty, lůžkoviny nebo jiný druh textilu. Vše ale musí být čisté a výrazně nepoškozené. Kromě oblečení mohou zájemci přinést také kuchyňské nádobí a potřeby, opět ale nepoškozené a čisté. Výzva se netýká pouze elektrických přístrojů.

"Prosíme občany, aby prošli své šatníky. A pokud natrefí na něco, co už nepotřebují, ale nechtějí to ani vyhodit, ať to přinesou k nám. Věci, které odložili a nenosí, se totiž mohou hodit ještě dalším lidem, rodinám s dětmi, kteří nemají dostatek finančních prostředků a ocitli se v tíživé životní situaci," vzkázalo obyvatelům Zlína Samari.

Lidé, kteří se budou chtít do sbírky zapojit, mohou na Burešov dojet trolejbusem číslo 4 nebo autobusem 34 či 36, ve všech případech vystoupí na zastávce u Kauflandu. Přes mostek po levé straně pak dojdou až k místu sbírky.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam