Nezaměstnanost ve Zlínském kraji v květnu klesla na 3,7 procenta

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 8. 6. 2017 | Autor: Redakce

ZLÍNSKÝ KRAJ – Počet nezaměstnaných ve Zlínském kraji se v květnu snížil o 1347, úřady práce v kraji evidovaly na konci měsíce 14 830 uchazečů o zaměstnání. Jedná se o nejnižší počet za dobu existence Zlínského kraje. Podíl nezaměstnaných se v květnu snížil z dubnových čtyř procent zhruba na 3,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Úřad práce v kraji v květnu nově zaevidoval 1836 lidí, což je o patnáct více než v dubnu a o 287 méně než v květnu loňského roku. Z evidence odešlo 3183 lidí, o 678 lidí méně než v předchozím měsíci a o 308 lidí méně než v květnu 2016. Dosažitelných uchazečů, tedy těch, kteří mohou okamžitě nastoupit do práce, nejsou nemocní nebo se neúčastní rekvalifikace, bylo 13 916. Je to o 1328 méně než na konci předchozího měsíce.

Nezaměstnanost klesla ve všech čtyřech okresech. Lidí bez práce ubylo nejvíce na Vsetínsku (11 procent), dále na Kroměřížsku (8,2 procenta), Uherskohradišťsku (7,8 procenta) a nejméně na Zlínsku (šest procent). Podíl nezaměstnaných je v kraji nejnižší na Zlínsku (tři procenta) a na Uherskohradišťsku (3,4 procenta), na Vsetínsku činil v květnu 4,2 a na Kroměřížsku 4,4 procenta.

Úřady práce evidovaly v květnu 8087 volných pracovních míst. Jejich počet byl o 385 vyšší než v předchozím měsíci a o 215 vyšší než v květnu loňského roku. Na jedno pracovní místo připadalo v průměru 1,8 uchazeče. Firmy nejvíce shánějí pomocné pracovníky do výroby, montážní dělníky, seřizovače a obsluhu obráběcích strojů či řidiče nákladních automobilů.

Podíl nezaměstnaných ve Zlínském kraji je dlouhodobě nižší než republikový průměr, který na konci května činil 4,1 procenta. Oproti dubnu klesl o tři desetiny procenta. Bez práce bylo v květnu v celé České republice 308 521 lidí. Je to nejnižší květnová hodnota od roku 2008.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam