Město chce ocenit nejlepší snímky zachycující dopad dopravy na klima ve Zlíně

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 18. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínská radnice vyhlásila pro obyvatele města další fotografickou soutěž. Tentokrát na téma dopravy a jejího dopadu na klima ve Zlíně, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Příznivci fotografování se mohou zapojit do soutěže na téma Moje město – moje klima. Fotosoutěž se koná v rámci projektu Zlín v pohybu – zdravě, bezpečně, na pohodu.

"Doprava spoluvytváří městské prostředí a ovlivňuje klima v něm. Zachyťte objektivem fotoaparátu své pozitivní i negativní pocity, které ve Vás vyvolává, a doplňte je o komentář," vyzval širokou veřejnost Martin Habuda, cyklokoordinátor zlínské radnice.

Autoři fotografií, které nejvíce zaujmou porotu, se mohou těšit na zajímavé ceny. Soutěž trvá do 30. června. Své výtvory mohou zájemci posílat na e-mail: zlinvpohybu@zlin.eu.

Tématem soutěžních snímků mohou být i cyklostezky, jejichž budování Zín velmi podporuje. Od roku 2014 je město spojeno stezkou pro cyklisty s Otrokovicemi, budují se stezky přes centrum na sídliště Jižní Svahy a nově i na Vizovice. 

Projekt Zlín v pohybu – zdravě, bezpečně, na pohodu funguje ve Zlíně od loňského roku. Formou fotosoutěží, výstav, seminářů a dalších aktivit se snaží upozornit na rostoucí dopravní problémy města a poukázat na šetrné formy dopravy. V rámci projektu se konají i různé soutěže, například Do práce na kole a další.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam