V rámci výstavy Kinematograf se děti mohou pobavit v tvořivé dílně

Interaktivní výstava Kinematograf (Foto: 14|15 Baťův institut)Interaktivní výstava Kinematograf (Foto: 14|15 Baťův institut)
Interaktivní výstava Kinematograf (Foto: 14|15 Baťův institut)
Kultura 19. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Už jen do neděle 25. června potrvá ve 14|15 Baťově institutu ve Zíně interaktivní výstava Kinematograf, která návštěvníkům Muzea jihovýchodní Moravy představuje historii promítacích přístrojů ze soukromé sbírky Romana Prokeše. V závěru výstavy je pro děti připravena také speciální tvořivá dílna, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí 14|15 Baťova institutu Alena Babicová.

Na výstavě jsou k vidění desítky exponátů od optických hraček, přes promítací přístroje 19. století – laterny magicy až k promítačkám z konce 20. století. "Lidé mohou obdivovat celou řadu historických promítacích přistrojů zachycující různá období vývoje kinematografie. Součástí výstavy jsou také optické hračky, jako jsou například zoetropy nebo thaumatropy, které si návštěvníci mohou sami rozpohybovat a vidět tak animovaný pohyb obrázků," uvedla Silvie Lečíková z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Mnohé z přístrojů nejen z prehistorické éry kinematografie sám vyrobil nebo znovu zprovoznil autor výstavy a majitel exponátů Roman Prokeš.

Ve středu 21. června se v rámci doprovodného programu uskuteční hravé odpoledne Vítání léta: Zoohrátky se zvířátky s tvořivými dílnami, které připravila Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně společně s Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Ve 14.00 hodin se mohou lidé zúčastnit filmové dílny pojmenované Zvířata v pohybu, která představí anglického fotografa Edwarda Muybridge, jenž poprvé v roce 1878 zaznamenal běh koně na dvanácti fotografiích. Děti ve věku od sedmi do 16 let prozkoumají pohyby různých druhů zvířat a zkusí oživit své kresby v zoetropu.

Vstupné na dílnu je pro děti a seniory 39 korun a pro dospělé 59 korun. Návštěvníkům se doproručuje rezervace míst na emailu: objednavky.skoly@seznam.cz či na telefonním čísle 573 032 319 -21.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam