Výrobce pneumatik Continental Barum obhájil titul Zaměstnavatel roku ve Zlínském kraji

Foto: Continental BarumFoto: Continental Barum
Foto: Continental Barum
Politika a ekonomika 26. 6. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

OTROKOVICE – Výrobce pneumatik Continental Barum z Otrokovic potřetí za sebou získal titul Zaměstnavatel roku ve Zlínském kraji mezi podniky do 5000 zaměstnanců a v celorepublikovém klání skončil třetí. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí společnosti Regina Feiferlíková. Soutěž o zaměstnavatele roku pořádá Klub zaměstnavatelů České republiky. Mezi hlavní kritéria hodnocení patří personální, vzdělávací a finanční ukazatele a také produktivita společnosti.

Podle Feiferlíkové je úspěch v soutěži o Zaměstnavatele roku dán nejen vedením společnosti nastavenou výrobní strategií či mzdovou politikou, ale především pracovním nasazením zaměstnanců, kteří tak firmě pomáhají k růstu. "Letošní úspěch naší společnosti vidíme především v otevřeném přístupu k našim zaměstnancům. Snažíme se naslouchat jejich názorům, analyzujeme jejich problémy a požadavky. Hledáme řešení. V minulém období proběhlo několik setkání managementu společnosti s vedoucími pracovníky i se zaměstnanci,“ uvedl personální ředitel Continental Barum Petr Dostál.

Otrokovická společnost momentálně zaměstnává 4950 lidí. Patří mezi nejúspěšnější tuzemské průmyslové podniky a mezi největší dodavatele pro automobilový průmysl. Loni Continental Barum utržil 56,4 miliardy korun a vykázal zisk přes 3,5 miliardy korun. V roce 2015 firma měla rekordní tržby 57,7 miliardy korun, zisk činil 3,3 miliardy. Loňský pokles tržeb o 2,2 procenta ovlivnil pokles prodejních cen osobních plášťů, naopak na zisk pozitivně zapůsobila úspora nákladů.

Continental Barum od ledna navýšil mzdové tarify o sedm procent a v březnové mzdě zaměstnancům vyplatil i bonus 14 267 korun jako podíl na zisku. Podíl na zisku zaměstnancům vyplácí pravidelně už deset let. Zaměstnance motivuje I ke zdravému životnímu stylu, ve zlínském regionu obhájil i titul o Cyklozaměstnavatele roku. Zaměstnanci mají k dispozici hlídané kolárny, sprchy I úschovny cyklistických přileb. Do soutěže se letos přihlásilo 164 zaměstnanců, kteří v květnu celkem najeli přes 67.000 kilometrů.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam