Zlínští herci zabodovali na festivalu v Maďarsku, přivezli si hlavní cenu

Vojtěch Johaník s cenou (foto: divadlo Zlín)Vojtěch Johaník s cenou (foto: divadlo Zlín)
Vojtěch Johaník s cenou (foto: divadlo Zlín)
Kultura 18. 7. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Nejnovější počin režiséra Doda Gombára v Městském divadle Zlín Mezi nebem a ženou sklidil úspěch na mezinárodním divadelním festivalu V4 v maďarském Vácu. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Herci Marta Bačíková, Vojtěch Johaník a Pavel Vacek porotu svými výkony přesvědčili natolik, že inscenaci přidělila hlavní cenu. Zlínští divadelníci maďarský festival vyhráli už podruhé. Poprvé se to podařilo loni s inscenací Labyrint světa a ráj srdce v režii Hany Mikoláškové.

"Hrát na festivalu ve Vácu byl obrovský zážitek. Byť nám kvůli němu začaly prázdniny o něco později, stálo to za to," svěřil se Vojtěch Johaník.

Mezi nebem a ženou připomíná kalendář příběhů o vztazích mezi muži a ženami. "Text je poctou ženě, té vydařenější části božího díla," řekl Dodo Gombár. Napsal ho před patnácti lety. Světovou premiéru měl před sedmi lety na zlínské Malé scéně. Později s ním sklidil úspěch i v zahraničí v Budapešti a v Melbourne.

Výraznou složkou inscenace je živá hudba. Hercům dělá na jevišti společnost Jan Podhorný s kytarou. Na repertoáru Městského divadla Zlín je Mezi nebem a ženou od ledna letošního roku.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam