Hvězdy na metalovém festivalu Masters of Rock obstály na výbornou

foto: Zlin.cz / Otakar Hofrfoto: Zlin.cz / Otakar Hofr
foto: Zlin.cz / Otakar Hofr
Kultura 17. 7. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

VIZOVICE - Hvězdy metalového festivalu Masters of Rock, který skončil v neděli o půlnoci ve Vizovicích, obstály na výbornou. Patnáctý ročník festivalu nabídl unikátní vystoupení, která sledoval vyprodaný areál likérky Rudolf Jelínek. Lístky zmizely asi měsíc před konáním festivalu, který tak sledovalo na 25 000 fanoušků.

Headlinerem byla švédská kapela Sabaton, která hned první den ve čtvrtek vystoupila v doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů. Spojení řinčivého heavy metalu Sabaton s jemnými tóny orchestru fungovalo, koncert hodnotili vysoko fanoušci i odborníci. "Měl obrovskou odezvu i u zahraničních novinářů. Mnozí mluvili o tom, že to bylo jedno z vůbec nejlepších vystoupení Sabaton,“ řekl serveru Zlin.cz ředitel pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron.

Pozici další velké hvězdy Masters of Rock v pátek potvrdila i německá legenda Running Wild, která se na koncertní pódia do České republiky vrátila po pětadvaceti letech. "Jsou to strašně milí lidé a profíci, byla to vynikající show,“ dodal Daron. Největší produkci letos do Vizovic přivezla německá thrashmetalová formace Kreator, která v sobotu rozpoutala pod pódiem divoký kotel, zatímco na něm show plnou světelných efektů a pyrotechniky.

Lidé se bavili i u vystoupení formace Delain, kterou doprovodil kytarista a zpěvák slavných Nightwish Marco Hietala. "Odzpíval s Delain asi polovinu setu, čišela z něj absolutní pohoda,“ doplnil Daron. V neděli festival uzavřely show amerických zpěváků Dee Snidera a Vince Neila a německé skupiny Edguy. Snider je zpěvákem zaniklé kapely Twisted Sister, která měla před nedávnem ve Vizovicích velký úspěch.

"Je mu přes 60 a má kondici osmnáctiletého chlapce. Měl strašně krásně udělaný set, který ozdobil hit I Wanna Rock, při němž s ním zpívali Cristina (Scabbia) ze skupiny Lacuna Coil a Tobias Sammet z Edguy,“ přiblížil Daron. Edguy poté ve Vizovicích slavili 25 let trvání kapely. Letošní ročník festivalu uzavřel zpěvák také již neexistující hard rockové skupiny Mötley Crüe Neil. "Byla to jedinečná show a nádherná tečka za festivalem,“ doplnil Daron.

Z českých formací byli fanoušci zvědaví na projekt metalové opery Bohemian Metal Rhapsody, při němž zazněly i skladby skupin Citron či Arakain. Poškodil jej ale špatný zvuk, který poznamenal i jiné koncerty, například ve čtvrtek švédské kapely Pain. "Bohužel jim aerolinky nedoručily technické věci ke kytarám, které si museli půjčit od Sabaton. Byli jsme vůbec rádi, že se vystoupení konalo,“ komentoval problém Daron.

Produkce festivalu již pracuje na podobě příštího ročníku. Podle Darona jsou pořadatelé již domluveni s hlavní hvězdou Masters of Rock 2018 a také s několika dalšími kapelami. Jejich jména ale v tuto chvíli zveřejňovat nechtějí.

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam