Otevření nové expozice v Zoo Zlín doplní i ochutnávka novozélandských dobrot

foto: Zoo Zlínfoto: Zoo Zlín
foto: Zoo Zlín
Co se děje 20. 7. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Už v pátek 21. července Zoo Zlín slavnostně otevře novou expozici pro kivi, papoušky nestory kea a další zástupce ptačí fauny. Zoo otevření nové expozice spojí s prodlouženou otevírací dobou a návštěvníci budou moci také ochutnat novozélandské dobroty, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí zoo Romana Bujáčková.

Otevření nové expozice je naplánováno na páteční 18. hodinu. Poprvé v Česku a na Slovensku tak návštěvníci budou mít šanci uvidět vzácně chovaného novozélandského kivi. "Na návštěvníky čeká nejen první prohlídka zbrusu nových voliér a ubikace, ale i ochutnávka novozélandské kuchyně. Pro nejmenší děti zoo připravuje hezké dárky," sdělila Bujáčková.

Otevření expozice zoo propojí s prodlouženou otevírací dobou. Zlínská zoo tak bude v pátek 21. července otevřena do 20.00 hodin. K dispozici budou všechny pavilony a expozice, restaurace i prodejny suvenýrů. Pokladny hlavního a sezonního vstupu se uzavřou v 18.30 hodin.

Zoo Zlín chová kivi jako první česká zoo. V celé Evropě jej návštěvníci uvidí pouze v osmi zahradách. Typickým znakem kivi je dlouhý, mírně zahnutý zobák. Patří mezi nelétavé druhy ptáků, je však velmi obratným běžcem. Na jeho jídelníčku převládají červi a larvy hmyzu. Ve zlínské zoo si pochutnává především na žížalách a hmyzu, ale také třeba na ovesné kaši.
Expozice, která vznikla v australské oblasti poblíž dětského koutku, je rozdělená do dvou sekcí. První budou obývat flétnáci a papoušci nestor kea, druhá se stane domovem pro kivi a papoušky kakariki. Její realizace si vyžádala částku kolem 4,2 milionu korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam