V Luhačovicích začne Akademie Václava Hudečka

foto: www.akademievhudecka.czfoto: www.akademievhudecka.cz
foto: www.akademievhudecka.cz
Kultura 28. 7. 2017 | Autor: Irena Frolová

LUHAČOVICE – Celkem 16 studentů ve věku 11 až 23 let se v Luhačovicích zúčastní 21. ročníku Akademie Václava Hudečka. Denně budou v prostorách ZŠ Luhačovice pracovat v individuálních hodinách pod vedením lektorů Václava Hudečka a Jiřího Fišera, sdělila serveru Zlin.cz ředitelka Spolku Václava Hudečka Miroslava Krumpolcová.

Akci zahájí v pondělí v 19:30 v domu kultury Elektra slavnostní koncert, na kterém se kromě Václava Hudečka představí loňská vítězka akademie Pavla Tesařová. Další dny budou studenti pracovat na skladbách, které si připravili k nastudování. „Ve výuce i při zkoušení jim budou k dispozici korepetitoři, budou je doprovázet i při absolventských koncertech. Každý ze studentů se veřejnosti představí na jednom ze tří absolventských koncertů,“ uvedla Krumpolcová.

Po dvou týdnech práce se 11. srpna uskuteční velký koncert, na kterém se předají diplomy a ceny. „Hlavní cenou je už tradičně mistrovský nástroj housle. Letos pro tuto příležitost postavil a daroval český renomovaný mistr houslař Jaroslav Kohout. Nástroj má cenu 135 tisíc korun,“ informovala Krumpolcová.

Novinkou je cena ředitele Západočeské filharmonie Mariánské Lázně Milana Muzikáře, a to pozvání k sólovému vystoupení právě s mariánskou filharmonií. „Ze studentů je deset dívek a šest chlapců. Jedna z dívek je Italka,“ uzavřela Krumpolcová.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam