Rodiče si mohou půjčit v Uherskohradišťské nemocnici novorozeneckou postýlku

foto: nemocnice Uherské Hradištěfoto: nemocnice Uherské Hradiště
foto: nemocnice Uherské Hradiště
Co se děje 3. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Novorozeneckou postýlku si mohou nově půjčit rodiče v Prodejně a půjčovně zdravotnických potřeb Uherskohradišťské nemocnice. Službu nabízí jako jediná nemocnice ve Zlínském kraji, půjčení stojí 500 korun na měsíc, řekla serveru Zlin.cz mluvčí zařízení Dana Lipovská.

Prodejna a půjčovna dosud nabízela zdravotnické pomůcky, elektricky polohovatelná lůžka a nyní přidala i novinku v podobě moderní novorozenecké postýlky. „Zájem o půjčení mají především maminky, které odcházejí z porodnice domů,“ uvedla Lipovská.

Postýlky pro děti do čtyř měsíců si mohou vyzkoušet právě v porodnici. „Poskytují přirozený a bezpečný prostor pro miminka. Zároveň zajišťují díky průhledné vaničce nejbližší kontakt mezi matkou a dítětem, která má miminko pořád na očích,“ popsala praxi staniční sestra porodnicko-gynekologického oddělení Šárka Došková.

Postýlky mají i další výhody. „Především je to skladnost, snadná manipulace, široká škála polohování včetně výškového nastavení a náklonu vaničky. Součástí je i zdravotnická matrace a plná kompatibilita s běžně dostupnými monitory dechu,“ přiblížila vedoucí půjčovny zdravotnických potřeba Petra Dvořáková.

Postýlku vyzkoušela i Eliška Neznámá. „Určitě si ji půjčím, nezabírá moc místa, velmi dobře se ovládá a hlavně je do ní dobře vidět, takže můžu syna neustále sledovat,“ uvedla maminka. Nákup postýlky je nákladný. „Její pořizovací cena se pohybuje kolem 12 tisíc korun, což je pro spoustu rodin velký výdaj. Proto jsme se rozhodli zakoupit 10 těchto postýlek, které budeme maminkám půjčovat za poměrně nižší částku 500 korun za kalendářní měsíc,“ doplnil ředitel nemocnice Petr Sládek.

V případě velkého zájmu ze strany maminek uvažuje nemocnice o nákupu dalších kusů. „Podrobné informace o novorozeneckých postýlkách a o možnostech jejich zapůjčení získají maminky v prodejně a půjčovně zdravotnických potřeb nebo na porodnicko-gynekologickém oddělení nemocnice,“ dodala Lipovská.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam