Expřítelkyni se chtěl pomstít zápalnou lahví, možné tragédii zabránila kočka

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 13. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽSKO - Velkou tragédii málem způsobil dvaačtyřicetiletý muž, který se na Kroměřížsku rozhodl vystrašit svou expřítelkyni a jejího nového partnera. Když spali, dal jim ke dveřím zápalnou láhev, na požár spící pár upozornila vyděšená kočka, serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Muž se nejprve notně posilnil alkoholem a pak vyrazil do akce. "Napadlo ho, že by mohl vystrašit nového partnera své bývalé přítelkyně. Vyrobil si proto zápalnou láhev, se kterou v noci přišel k domu svého soka. Když zjistil, že jsou partneři doma, postavil ji ke dveřím, zapálil a poté odešel," popsala událost Kyšnerová.

Oheň se následně rozšířil na vstupní dveře. Plameny vyděsily kočku uvnitř domu, která divoce vběhla do ložnice a upozornila tak spící pár na to, že se něco děje. Při hašení se muž značně popálil na ruce. Požár se páru po chvíli podařilo uhasit. Zraněného muže následně odvezli záchranáři do nemocnice k ošetření.

"Ještě v noci jsme pachatele zadrželi. Nadýchal 1,69 promile. Následně se při výslechu ke všemu doznal. Nyní mu za tuto trestnou činnost může hrozit až tříleté vězení. Zpovídat se bude z trestných činů ublížení na zdraví a poškození cizí věci," doplnila Kyšnerová.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam