Zákaz koupání v Luhačovické přehradě stále trvá

Luhačovická přehrada (Foto: Zlin.cz)Luhačovická přehrada (Foto: Zlin.cz)
Luhačovická přehrada (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 14. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Krajští hygienici vydali už před časem zákaz koupání v Luhačovické přehradě a ten stále trvá. Voda nevhodná ke koupání je také na Pahrbku v Napajedlích, serveru Zlin.cz to řekla ředitelka oboru hygieny obecné a komunální Krajské hygienické stanice Zlínského kraje Eva Javoříková.

Podle posledních laboratorních rozborů vody je v Luhačovické přehradě a také na Pahrbku v Napajedlích voda nevhodná ke koupání. Důvodem jsou sinice. "Na Pahrbku evidujeme masový výskyt sinic, velmi vysoké množství chlorofylu a je zde také nízká průhlednost vody. Voda v Luhačovické přehradě neodpovídá hygienickým požadavkům a hrozí akutní poškození zdraví. Proto jsme zde vyhlásili zákaz koupání," upřesnila Javoříková.

Zákaz koupání v Luhačovicích platí u hráze i u kempu. K masovému výskytu sinic ve vodě Luhačovické přehrady podle Javoříkové přispěly přívalové deště na Pozlovicku, splachy znečištění z okolních ploch i dlouhotrvající slunečné horké počasí a sucho, které způsobuje nižší přítoky vody do přehrady. Jak dlouho bude zákaz platit, není zatím jasné. Další výsledky rozboru vody provedou krajští hygienici 21. srpna.

Naopak kvalitní voda je na Zlínsku na Štěrkovišti v Otrokovicích. Voda vhodná ke koupání je také na Valašsku, a to v Bystřičce, Novém Hrozenkově či v Horní Bečvě. Bez obav se mohou koupat lidé také v přírodním štěrkovitém jezeře Albatros v Ostrožské Nové Vsi.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam