Divadelní festival ovládne Valašsko, výtěžek pomůže nemocnému chlapci

Šapito Týden kultury na Valašsku (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)Šapito Týden kultury na Valašsku (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)
Šapito Týden kultury na Valašsku (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)
Kultura 20. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

VELKÉ KARLOVICE – Celkem devět divadelních představení v sedmi dnech nabídne charitativní divadelní festival Týden kultury na Valašsku, který je v plánu od 25. do 31. srpna ve Velkých Karlovicích. Výtěžek pomůže nemocnému chlapci, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí Resortu Valachy Velké Karlovice Martina Žáčková.

Představení budou v netradičním prostředí cirkusového šapitó před hotelem Lanterna. Resort Valachy opět daruje výtěžek na dobročinné účely. „Získané prostředky předáme rodině devítiletého Tomáška Koňaříka z Velkých Karlovic, který trpí svalovou dystrofií, a mobilnímu hospicu Strom života z Nového Jičína. Snažíme se pomoc cílit adresně do regionu. Loňský výtěžek 100 tisíc korun pomohl místnímu mladému dobrovolnému hasiči, který je po nehodě upoutaný na vozík,“ uvedl generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Festival v pátek zahájí Malé divadlo komedie s představením 1 + 1 = 3. V dalším programu jsou pro diváky připravené už vyprodané Čtyři dohody a Pátá dohoda Jaroslava Duška, stand-up comedy Ondřeje Sokola, legendární představení Caveman a Rychlé šípy, Otevřené manželství Karla Rodena a Jany Krausové a one woman show Haliny Pawlowské. „Děti se mohou těšit v sobotu 26. srpna na pohádku Princové jsou na draka s písničkami Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Po představení se navíc mohou pobavit v parku Razulák, kde je pro ně přichystáný Razulákův pětiboj s řadou zábavných soutěží a tanečními ukázkami,“ řekla Žáčková.

Resort Valachy již několik let organizuje seriál závodů Valachy Tour, Karlovský gastrofestival nebo akce pro rodiny s dětmi. „Doplnění těchto akcí o kulturní festival byl dalším krokem v naší snaze nabízet návštěvníkům i obyvatelům regionu pestré zážitky. Navíc touto formou můžeme pomáhat potřebným,“ dodal Tomáš Blabla.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam