Festival United nabídne hudbu i divadlo, omezí však dopravu

foto: Festival Unitedfoto: Festival United
foto: Festival United
Kultura 22. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN – Vsetín bude od čtvrtka do soboty patřit sedmému ročníku multižánrového křesťanského festivalu United, který nabídne na třech scénách hudbu, přednášky, divadlo i film. Kvůli tomu se omezí na Svárově a Dolním náměstí provoz MHD, který bude odkloněný po jiné trase, řekla serveru Zlin.cz mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová.

Kromě hudby, divadla a filmu se mohou příchozí těšit i na workshopy, poradenskou a modlitební službu i program pro děti a sportovní aktivity. „Hlavní open-air scéna vyroste na Dolním náměstí. Druhá scéna a posluchárny pro přednášky budou v domě kultury i před ním. Na pouliční scéně se uskuteční umělecká vystoupení, talk show, dětský program nebo sporty. Kino Vatra pak nabídne divadelní a filmovou scénu,“ informoval ředitel festivalu Petr Húšť.

Letošní téma festivalu zní Nenahraditelný. „Co když není Ježíš Kristus jen možnou alternativou nebo inspirací pro naplněný život, co když je nenahraditelný? Chceme ukázat na toho, který nenapsal žádnou knihu, nesložil žádnou píseň, nezaložil žádnou nemocnici ani školu a nevedl žádnou armádu, a přesto je o něm napsáno nejvíce knih a písní, uzdravil nejvíce nemocných duší a má nejvíce žáků a následovníků,“ uvedli k festivalu organizátoři.

United bude hostit interprety z domácí i zahraniční hudební scény. Mezi zahraniční hosty patří severoirská skupina Bluetree, britský písničkář John de Jong, rapper Brandon „Knowbody“ Greathouse z USA, polský pop-gospelový soubor TGD, holandské duo Trip to Dover a britští Twelve24. Z česko-slovenské křesťanské hudební scény se představí kapely a interpreti Adam Bubik, Adonai, Espé, Miťo Bodnár, Noemiracles, Pavel Helan, Timothy, Way To Go a jiní.

Město a ČSAD Vsetín upozorňují cestující, že kvůli festivalu bude od středy od 9:00 do neděle do 12:00 provoz MHD na Svárově a Dolním náměstí odkloněný a pojede po náhradní trase na ulici Na Příkopě, kde bude dočasně přemístěna zastávka Vsetín-Dolní náměstí. ČSAD Vsetín dá na v ulici Na Příkopě před market Albert přenosná označení s jízdními řády.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam