Přehlídku amatérských divadel v Holešově doplní i bezplatné taneční workshopy pro veřejnost

Premiéra hry Maryša (Foto: Městské kulturní středisko Holešov)Premiéra hry Maryša (Foto: Městské kulturní středisko Holešov)
Premiéra hry Maryša (Foto: Městské kulturní středisko Holešov)
Kultura 9. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV - Městské kulturní středisko Holešov připravuje druhý ročník soutěžní přehlídky amatérských divadelních souborů, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí střediska Dana Podhajská. Od 15. do 17. září se v kině Svět představí pět souborů z regionu, pro veřejnost jsou připraveny i taneční workshopy.

Přehlídku zahájí v pátek večer místní ochotníci s představením Maryša. Hra měla premiéru letos na jaře a je výsledkem spolupráce holešovských herců s režisérem Pavlem Petrem Procházkou, který tvoří pod pseudonymem Konrád Popel. Na společné práci se domluvili právě loni během prvního ročníku divadelní přehlídky.

V sobotu dopoledne pokračuje program představením Vzpoura nevěst divadla Dámská šatna Kroměříž, odpoledne na ni naváže divadelní soubor P.O.KRO.K Kroměříž s rodinnou komedií Na koníčka aneb Milujeme se, když už se množíme. Večer vystoupí žáci ZUŠ Zlín se hrou Večer pro Edgara... aneb Maska červené smrti a..., holešovskou divadelní přehlídku pak uzavře v neděli po obědě přerovský Dostavník s inscenací Inferno aneb konec legrace.

V porotě zasednou režiséři Pavel Petr Procházka a Pavel Gejduš a umělecký šéf olomouckého Divadla Tramtárie Ladislav Kracík.

Doprovodným programem přehlídky budou zdarma pro veřejnost dva taneční workshopy. "První se pod vedením absolventky JAMU Brno a HAMU Praha, tanečnice a choreografky Hany Geržové ze ZUŠ Zlín zaměří na komplexní procvičení celého těla, technickou stránku pohybu i tance, práci s prostorem a improvizaci. Druhý workshop povede v neděli dopoledne Martin Dominik Polínek, pedagog ústavu speciálněpedagogických studií olomoucké univerzity a věnovat se bude pohybovému divadlu. Workshopy jsou v kinoklubu budovy kina Svět pro veřejnost volně přístupné.

"Naší ambicí je dát Holešovu tradici divadelních přehlídek, protože divadlo je v české společnosti fenomén. Dramaturgii stavíme na kvalitě, ale také příjemném lidském naslouchání a společenském setkávání účinkujících i diváků. Ukazuje se totiž, že i u nás mají lidé o divadelní umění stále zájem," přiblížil ambici akce dramaturg festivalu Pavel Chmelík z Městského kulturního středisko Holešov.

Holešovská divadelní přehlídka je soutěžní, ale nepostupová.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam