Dopravci Krodos Bus loni klesly tržby, zisk se ale zvýšil na 8,3 milionu korun

foto: krodosbus.czfoto: krodosbus.cz
foto: krodosbus.cz
Politika a ekonomika 16. 9. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

KROMĚŘÍŽ – Kroměřížský autobusový dopravce Krodos Bus loni zaznamenal meziročně asi o milion korun nižší tržby za prodej vlastních výrobků a služeb, které tak činily 69,7 milionu korun. Celkové výnosy včetně dotací firmě klesly o více než pět milionů na 142,3 milionu korun. Přesto společnost o necelé tři miliony korun zvýšila zisk na zhruba 8,3 milionu korun. Dopravce je v plusu potřetí za sebou, předtím čtyři roky hospodařil se ztrátou. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné na webu www.justice.cz.

Krodos Bus je jedním z největších provozovatelů veřejné autobusové dopravy ve Zlínském kraji. Loni firma obdržela dotace na provozování veřejné linkové osobní dopravy od obcí, měst a kraje ve výši 69,5 milionu korun. V roce 2015 to bylo téměř o půl milionu korun více. Dalších zhruba 3,6 milionu korun Krodos Bus získal od ministerstva dopravy jako kompenzaci poskytovaných slev.

Firma vznikla na konci roku 2004 jako jedna ze čtyř nových obchodních společností po rozdělení ČSAD Kroměříž. Krodos Bus zajišťuje převážně příměstskou autobusovou dopravu, z toho z větší části ve Zlínském kraji, ale také v Olomouckém a Jihomoravském kraji. Loni provozovala 31 linek v kraji a 16 mezikrajských linek.

Autobusy společnosti v minulém roce ujely asi 4,520 milionu kilometrů, podobně jako v roce 2015. Krodos Bus má včetně depozitu 88 autobusů, do jejichž obnovy společnost v minulých letech významně investovala. Loni byly podle výroční zprávy pořízeny tři autobusy, předloni jich firma koupila pět.

Krodos Bus v loňském roce v průměru zaměstnával 125 lidí, o pět víc než v roce 2015. Firma patří stejně jako například největší autobusový dopravce ve Zlínském kraji ČSAD Vsetín do portfolia podnikatele Zdeňka Zemka, který je i předsedou představenstva Krodos Bus. Základní kapitál firmy činí 45 milionů korun.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam