Na Den Zlínského kraje dopraví zájemce parní lokomotiva Šlechtična

Ilustrační foto (Foto:ČD)Ilustrační foto (Foto:ČD)
Ilustrační foto (Foto:ČD)
Co se děje 21. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Lokomotiva Šlechtična se postaví v sobotu 23. září do čela parního vlaku, který pojede z Valašského Meziříčí přes Zlín do Vizovic. Zájemci mohou jízdu využit k cestě na Den Zlínského kraje, kde je čeká bohatý doprovodný program, například projížďky pojízdnou Baťovou pracovnou v budově 21, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

Zvláštní vlak vyrazí v 7.54 hodin z Valašského Meziříčí a do stanice Zlín střed přijede v 9.50, odtud bude pokračovat v 11.10 projížďkou směrem do Vizovic, kam dorazí v 11.47 hodin. Zpět pojede ve 12.45 se zastávkou ve stanici Zlín střed od 13.27 do 14.30 hodin a pak se vydá na zpáteční cestu s příjezdem do Valašského Meziříčí v 16.38 hodin.

"Cena jednosměrného jízdného do Zlína z Valašského Meziříčí je 100 korun, z Bystřice pod Hostýnem pak 70 korun, za cestu z Holešova nebo Hulína zaplatí cestující 50 korun, z Otrokovic nebo Vizovic vyjde jízdné stejně – 40 korun. Děti od šesti do 15 let mají cestu za polovinu," doplnila Bezuchová.

Kromě projížděk Baťovou pracovnou nabídne Den Zlínského kraje ve Zlíně celodenní program na platformě 14|15 Baťova institutu, kde se budou prezentovat SOŠ a ZUŠ, součástí bude i ocenění a ochutnávka produktů Perla Zlínska. K poslechu pak zahraje Hradišťan s Jiřím Pavlicou.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam