Zlínský nekorektní kabaret míří znovu do kin

Nekorektní kabaret - Ovčáček miláček (Foto: Městské divadlo Zlín)Nekorektní kabaret - Ovčáček miláček (Foto: Městské divadlo Zlín)
Nekorektní kabaret - Ovčáček miláček (Foto: Městské divadlo Zlín)
Kultura 27. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Po obrovském úspěchu zlínského nekorektního kabaretu Ovčáček čtveráček uvedlo Městské divadlo Zlín další díl, Ovčáček miláček. I tato inscenace sklidila obrovský ohlas a v pondělí 20. listopadu ho proto podobně jako první díl budou v přímém přenosu vysílat kina po celé České republice, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Kina v pondělí 20. listopadu od 19.00 hodin budou v přímém přenosu uvádět poslední letošní reprízu nekorektního kabaretu Ovčáček miláček autora a režiséra Petra Michálka.  Přenos se uskuteční tentokrát přímo z Městského divadla ve Zlíně a soudě podle reakcí na srpnovou premiéru tohoto pokračování ovčáčkovského tingltanglu, Zlíňáci se svou politickou satirou citelně přitvrzují.

Děj se odehrává v blízké budoucnosti, zkraje roku 2018 v období vrcholící prezidentské kampaně v ČR. Na jevišti to znovu hýří těmi nejabsurdnějšími a zároveň zcela autentickými výroky představitelů naší politické scény. Marek Příkazký opět září v roli hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, skvěle ho pak doplňují Zdeněk Julina jakožto Andrej Babiš a Pavel Vacek v roli premiéra Bohuslava Sobotky. Participaci na přenosu v tuto chvíli potvrdilo již přes 50 kin, další se budou přidávat v následujících týdnech. První kina spustí předprodej vstupenek na přímý přenos symbolicky v Den české státnosti 28. září.

"Druhý díl vznikl znovu z přetlaku nás všech. K těm zásadním věcem se prostě musíme vyjadřovat. My všichni," prohlásil Petr Michálek.

Na světě je už i trailer, který bude přímý přenos Ovčáčka miláčka do kin propagovat. Vystupují v něm Jiří Ovčáček a Andrej Babiš. "Jiří Ovčáček si v traileru v očividně dobré náladě přichází očichat to plátno, na kterém se o něm vysílal ten kabaret. Za to Andrej Babiš vpadá do záběru notně rozčílen s tím, že je to megakampaň proti jeho osobě, lidem doporučuje, aby na přenos nechodili, a uzavírá, že už se vyvslíknul do slipů, ale pindíka ukazovat nebude. Trailer budou kina promítat od tohoto víkendu, on-line je ke zhlédnutí na YouTube," konstatovala Jurčová.

První zkušenost s přímým přenosem do kin učinilo Městské divadlo Zlín v únoru letošního roku. Derniéru nekorektního kabaretu Ovčáček čtveráček z Divadla Za plotem v areálu bohnické léčebny v Praze sledovalo přes 17 000 diváků v kinech po celé republice. A nic na tom nezměnily skutečnosti, že Petr Michálek napsal text prvního Ovčáčka za pouhé dva dny, herci měli na nastudování dny pouze čtyři a před premiérou nikdo nepředpokládal, že by měl kabaret víc jak dvě nebo tři reprízy v malém studiu zlínského divadla. Ohlas po premiéře byl však omračující, diváci žádali přidání představení, začaly přicházet nabídky na hostování z celé ČR, z nichž víc jak 40 muselo Městské divadlo Zlín nakonec z časových a organizačních důvodů odmítnout. "Přenos do kin se tak ukázal jako ideální způsob, jak Ovčáčka čtveráčka zpřístupnit co nejširšímu publiku po celé naší zemi.," dodala Jurčová.

Divadlo, které právě zahájilo 72. sezonu, se za loňský rok dopočítalo rekordního počtu návštěvníků v historii – téměř 137 tisíc. Sezonu odstartovala výpravná inscenace Idiot, kde v hlavní roli knížete Myškina exceluje právě Marek Příkazký (za uplynulou sezonu zvolen absolutním vítězem divácké ankety Aplaus). Právě ve zlínském divadle vznikly silné autorské hry navázané na region – legendární inscenace Žítkovské bohyně nebo představení Tomáš Baťa, živý, obě od dramatika a režiséra Doda Gombára (nově pro zlínskou scénu zdramatizoval román Antonína Bajaji Zvlčení, který herci za pár dní začnou zkoušet). V loňské sezoně měla úspěšnou premiéru rovněž výpravná inscenace Já, Baťa, která se věnuje pokračovateli slavného ševcovského rodu Janu Antonínovi. Na aktuální strunu hraje například divadelní manuál nejen podle Ladislava Špačka Dobré mravy a samozřejmě také kabaret Ovčáček miláček, který podruhé v historii zavede diváky zlínského divadla do sálů kin.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam