Nábytkář TON představí novinky v evropských městech, v Berlíně má nový showroom

Foto: TONFoto: TON
Foto: TON
Politika a ekonomika 30. 9. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM – Společnost TON z Bystřice pod Hostýnem, která je jedním z několika světových výrobců ohýbaného nábytku, představí novinky v několika evropských městech. Kolekci Alba, stůl Lasa, křeslo Merano a věšák Fleur si budou moci prohlédnout lidé v Londýně, Vídni, Varšavě, Praze a dalších českých městech. Kromě toho se dočkají znovuotevření i dva showroomy, které prošly kompletní rekonstrukcí, řekla serveru Zlin.cz mluvčí firmy Anna Handlová.

Veletrh v Londýně podzimní aktivity TON zahájil, z Velké Británie se přehlídka novinek přesunula do Vídně, kde potrvá do 8. října. Z Vídně bude společnost zájemce vozit do Bystřice pod Hostýnem, kde budou moci nahlédnout pod ruce řemeslníků firmy. "Vyvrcholením akce se 5. října stanou oslavy prvního výročí otevření tamního showroomu," popsal ředitel marketingu TON Jan Juza. Od 6. do 8. října se firma představí i v Polsku.

Zbylé tři výstavy pak absolvuje na domácí půdě, v Praze, Plzni a v Ostravě, kde podzimní akce 26. listopadu skončí. V říjnu je ale doplní ještě akce na dvou prodejnách. "Po kompletní rekonstrukci oficiálně otevřeme showroomy v Brně Modřicích a v Berlíně. Věříme, že nové prodejny zpříjemní zákazníkům nákup a budou pro ně zároveň inspirativní," dodal Juza.

TON loni vykázal tržby za prodej vlastních výrobků, služeb a zboží 829,4 milionu korun. Meziročně je to nárůst o 9,5 procenta. Zisk se zvýšil o více než 40 procent na 44,1 milionu korun. Téměř ze tří čtvrtin se na loňských tržbách společnosti podílely zahraniční trhy. TON dodává své výrobky do 60 zemí. Společnost loni v průměru zaměstnávala 855 lidí, meziročně o 29 více.

Kromě mateřské firmy má pět dceřiných společností, po jedné v České republice, na Slovensku, v Rakousku, Německu a v Polsku. Pro letošní rok hodlá bystřický výrobce ohýbaného nábytku dosáhnout tržeb téměř 821 milionů korun a zisku přes 40 milionů korun.

Tradice společnosti TON se počítá od roku 1861, kdy svou firmu založil truhlář, vynálezce a návrhář nábytku Michael Thonet. Nynější akciová společnost byla založena 1. ledna 1994. Její základní kapitál je 404 milionů korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam