Živý Zlín nabídne unikátní hudební koncert, středověký jarmark i Dýňobraní

Žijeme středověkem (Foto: www.inspiracezlin.eu)Žijeme středověkem (Foto: www.inspiracezlin.eu)
Žijeme středověkem (Foto: www.inspiracezlin.eu)
Co se děje 5. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Projekt Živý Zlín už letos přinesl téměř 60 akcí a bohatá je také říjnová nabídka. Lidé se mohou těšit na jedinečný koncert kapely z New Yorku, středověký jarmark i Dýňobraní, serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák.

Už v pátek 6. října se v rámci projektu Živý Zlín uskuteční koncert kapely Wild Arrows z New Yorku. Vystoupení začne v 18.00 hodin na nádvoří zlínského zámku. "Půjde o unikátní hudební zážitek. Kapela do Zlína dorazí v rámci svého středoevropského turné, předkapelou jí bude česká indie sestava Ette Enaka," upřesnil Dvořák s tím, že vstup na koncert je zcela zdarma. Na nádvoří bude zároveň grilovačka s Kafé zámek.

Hned o den později, v sobotu 7. října, se zase sad Svobody promění v zážitkový středověký jarmark s ukázkou práce řemeslníků. Svůj um zde předvedou například pletaři, kováři, tkalci, kloboukáři, švadleny, hrnčíři nebo dráteníci. Návštěvníci si budou moci řemesla také vyzkoušet a nebude chybět ani prodej středověkého občerstvení, vaření v kotlíku, kvízy a tvoření pro děti, šermíři, hudebníci a tanečníci.

Říjnový program Živého Zlína ukončí v sobotu 28. října v parku Komenského Dýňobraní. Nabídne dlabání halloweenských dýní, výrobu dýňových lampiček, malování na obličej a děti se mohou těšit na cvrnkání kuliček, šipky, závody na koloběžce, loupání jablíček, chůdy, poznávání pavouků a další zajímavé úkoly. "Součástí akce jsou pohybové aktivity, moderace a prodej občerstvení," dodal Dvořák.

Živý Zlín je projektem města Zlína a přináší veřejnosti řadu akcí s volným vstupem. Garantem projektu je Městské divadlo Zlín.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam