Policisté dopadli zloděje oktávek, nakradli vozy za nejméně dva miliony

Hasiči a policie 6. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Kriminalisté ze Zlína společně s kriminalisty ze Vsetína a Kroměříže odkryli gang, který se zaměřoval na krádeže aut značky Škoda Octavia. Podezřelí mají na svědomí krádeže desítek vozidel se škodou nejméně dva miliony korun a hlavní organizátor je stíhán vazebně, server Zlin.cz o tom informovala policejní mluvčí Lenka Javorková. 

Policisté nejprve zadrželi na několika místech ve Valašském Meziříčí čtyři muže a jednu ženu ve věku od 27 do 43 let. Tři muže, mezi nimiž byl i čtyřiatřicetiletý hlavní organizátor krádeží, zadrželi policisté ze zásahové jednotky v průmyslovém objektu přímo při demontáži Škody Octavie, kterou podezřelí odcizili v ten den ráno ve Zlíně. Po čtyřech hodinách od krádeže tak bylo vozidlo už částečně rozebráno na náhradní díly. Dalšího muže a ženu zadrželi kriminalisté v místě jejich bydliště.

Následovalo několik domovních prohlídek a prohlídek nebytových prostor ve Valašském Meziříčí, při kterých kriminalisté zajistili řadu důkazního materiálu, včetně dílů z odcizených aut a také zařízení a nástroje sloužící k násilnému vniknutí a k následnému odcizení vozidel.

"Skupina osob má od počátku letošního roku na svědomí několik desítek krádeží aut a pokusů krádeží nejenom ve Zlínském kraji - v okresech Vsetín, Zlín a Kroměříž, ale také v kraji Moravskoslezském a Olomouckém. Škoda byla prozatím vyčíslena na dva miliony korun. Podezřelí se vydávali krást v nočních hodinách a zaměřovali se především na Škody Octavie dvojkové a jedničkové řady. Odcizená auta končila v průmyslovém objektu ve Valašském Meziříčí, který si muž, jenž celou skupinu řídil, společně se svojí přítelkyní za tímto účelem pronajal. Tam pak auta s dalšími lidmi v co nejkratším čase demontovali a náhradní díly prodávali," objasnila přía Javorková.

Čtyřiatřicetiletého muže z Valašského Meziříčí už kriminalisté obvinili z trestného činu krádeže. V případě prokázání viny pachateli hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. Vyšetřovatel podal podnět na návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval. Obviněný už byl v minulosti za krádeže vozidel trestán odnětím svobody, z pětiletého výkonu trestu se vrátil v roce 2014. Ostatní zadržení muži i přítelkyně obviněného jsou prověřováni na svobodě.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam