Muž ohrožoval přítelkyni sekerou a hrozil, že s její useknutou hlavou bude pobíhat po vesnici

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 8. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Ve vazební věznici skončil muž (33) z Kroměřížska, který ve Zlíně brutálně napadal svou o dva roky starší přítelkyni. Tahal ji za vlasy, kopal do ní, ohrožoval ji sekerou a děsil ji slovy, že s její useknutou hlavou bude pobíhat po vesnici, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a z trestných činů nebezpečné vyhrožování, výtržnictví a krádež. Soudce akceptoval návrh na jeho umístění do vazby. V případě odsouzení hrozí neurvalci až desetiletý trest odnětí svobody.

Obviněný muž v jedné z městských částí Zlína poslední srpnový den několikrát napadl svou o dva roky starší přítelkyni. Po vzájemné hádce žena odešla ze společně obývaného domu, muž ji však doběhl, chytil za vlasy, tahal ji po zemi a kopal do nohy a do rukou. Odcizil jí batoh, v němž měla peněženku a oblečení, a odešel domů. Tam vzal sekyru, vrátil se za svou milou, chytil ji zezadu a sekeru jí přiložil ke krku. "Vyhrožoval, že s její hlavou bude běhat po obci. O sekeru se začali přetahovat, žena mu ji vytrhla z ruky, odhodila a utekla. Muž ji opět dostihl, chytil za vlasy a kopal do nohou až do okamžiku, kdy ho okřikli náhodní svědci, kteří zároveň zavolali na policii. Agresor utekl, ale policisté z Fryštáku ho následující den našli na půdě cizího domu, kde se vydával za někoho jiného," popsala případ Kozumplíková.

K podobnému násilí se stejný muž snížil i o pár týdnů později ve Zlíně-Malenovicích, v zaparkovaném autě jeho přítelkyně. Po vzájemné rozepři ji chytil za vlasy a kopal do obličeje. Napadání nechal až v okamžiku, kdy kolemjdoucí muž otevřel dveře vozidla a útočníka okřikl. "Své družce způsobil zranění, s nímž byla ošetřena v nemocnici, a jen shodou šťastných náhod nedošlo ke zranění, jež by ohrozilo její život. Před příjezdem záchranářů agresor z místa utekl. Zanedlouho ho dohledali policisté z pohotovostního a eskortního oddělení a převezli ho do policejní cely, odkud po dvou dnech putoval rovnou do vazební věznice," doplnila policejní mluvčí.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam