Výstava Svět kostiček představí ve Zlíně historii produkce stavebnice Lego

Ilustrační foto (Foto: 14|15 Baťův institut)Ilustrační foto (Foto: 14|15 Baťův institut)
Ilustrační foto (Foto: 14|15 Baťův institut)
Kultura 13. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně a architekt Petr Šimr připravili pro všechny fanoušky pestrobarevných stavebnic Lego výstavu Svět kostiček®. Ta nabídne průřez rozsáhlou soukromou sbírkou sortimentu společnosti Lego za posledních téměř 40 let její produkce, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí 14|15 Baťova institutu Alena Babicová.

Výstava byla slavnostně zahájena vernisáží 12. října a k vidění bude ve 14|15 Baťově institutu do 2. ledna 2018.

"Na výstavě mohou návštěvníci vidět rozmanité tematické celky, například Lego město s kolejištěm, přístavem a letištěm, středověké hrady, modelovou řadu vozidel Creator a další exkluzivní exponáty z řad továrních setů, ale i z vlastní tvorby autora výstavy Petra Šimra. Zajímavé bude nepochybně porovnání jednotlivých tematických celků z časového hlediska, kdy na první pohled budou patrné proporční i estetické rozdíly v exponátech podle roku jejich vzniku," uvedla Hana Kuslová, kurátorka výstavy z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Na výstavě bude prezentováno i využití kostiček ve filmové tvorbě, věnuje se například tématu Simpsonovi, Zpátky do budoucnosti, Krotitelé duchů, Mimoni, Star Wars či sérii Lego Frozen. Expozici doplní skulptury zvířat a vozidel a sbírka dnes již nevyráběných kostiček, kousátek, chrastítek a dalších zajímavostí pro batolata, které byly známé pod pojmem Lego Baby Primo.

Součástí výstavy bude plnohodnotně vybavený dětský koutek, ve kterém si děti mohou ve čtyřech různě zaměřených sekcích hrát s kostkami Baby Primo, Duplo, Classic – Basic a Bionicle. Hrát si ovšem nebudou jen děti na výstavě - Muzeum jihovýchodní Moravy zorganizuje hernu se stavebnicemi i na dětském oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Muzeum připravilo také bohatý doprovodný program k výstavě po celou dobu jejího trvání. Z nejbližších akcí se jedná například o zábavný večer Legoween se spoustou her pro děti i rodiče. Večer se uskuteční 3. listopadu od 18.00 do 22.00 hodin a děti, které přijdou v kostýmu s motivem Lega, budou mít vstup zdarma. Na úterý 14. listopadu je pak plánována dílna Lego s vůní čokolády, kde si děti i rodiče mohou vyrobit želé a čokoládu ve tvaru legokostiček. Začátek je v 15.00 hodin. V nabídce je i lektorský program pro malé děti Profese z kostiček a komentované prohlídky a workshop s autorem výstavy.

S výstavou se pojí i soutěže o hodnotné ceny. Návštěvníci výstavy se mohou zapojit do slosovací soutěže o stavebnici vesmírné lodi Lego Millenium Falcon v hodnotě 3 500 korun a lístky.od Golden Apple Cinema na premiéru filmu Star Wars: Poslední z Jediů. Připravena je také soutěž o nejpovedenější betlém z Lega.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam