Zlín Film Festival zavádí novinku, dá prostor i amatérským kapelám

foto: Film Fest Zlínfoto: Film Fest Zlín
foto: Film Fest Zlín
Kultura 26. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Organizátoři Zlín Film Festivalu nabízí nově příležitost amatérským kapelám vystoupit v rámci doprovodného programu ve festivalové koncertní zóně. Zájemci z celé České republiky se mohou hlásit až do 15. prosince, serveru Zlin.cz to řeka mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

O vítězích soutěže na jaře rozhodne hlasováním veřejnost. Nadcházející 58. ročník Zlín Film Festivalu se uskuteční od 25. května do 2. června.

Až do poloviny měsíce prosince se mohou kapely registrovat do soutěže na webu festivalu (kapely.zlinfest.cz). Zde se také od 15. ledna až do 30. března uskuteční hlasování veřejnosti. "Rádi bychom dali amatérským kapelám možnost stát se součástí největší kulturní akce v našem kraji, zařadit se mezi interprety zvučných jmen a vystoupit na velkém pódiu před početným publikem," uvedla výkonná ředitelka filmového festivalu Jarmila Záhorová. Lidé také podle ní budou mít poprvé možnost podílet se na tvorbě programu v koncertní zóně.

Cekem tři kapely s nejvyšším počtem hlasů dostanou šanci odehrát samostatný koncert v termínu 28. - 31. května. Jedna z kapel navíc získá během festivalu titul Kapela 58. Zlín Film Festivalu a stát se v následujícím ročníku festivalu předkapelou jednoho ze známých a velkých interpretů vystupujícího v koncertní zóně. "Kromě toho obdrží také příspěvek pro natočení videoklipu ve výši 15 tisíc korun," doplnila Jarmila Záhorová. Vyhlášení vítězné kapely se uskuteční 2. června v rámci posledního koncertu 58. Zlín Film Festivalu v koncertní zóně.

Zlín Film Festival – Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež je nejstarší a největší filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Letos jej navštívilo přes 120 tisíc diváků.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam