Seniorky ze Zlína, Kroměříže i Hradiště se snažil obalamutit neznámý podvodník

ilustrační foto: foto Zlin.czilustrační foto: foto Zlin.cz
ilustrační foto: foto Zlin.cz
Hasiči a policie 28. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Hned několik seniorek ze Zlínského kraje se pokusil okrást neznámý podvodník. Serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Milena Šabatová.

Podvodník obvolával staré ženy a chtěl po nich peníze. Vydával se za příbuzného a požadoval stovky tisíc korun. Ani v jednom případě naštěstí neuspěl. Policie ale před neznámým nepoctivcem důrazně varuje.

Muž se pokusil obalamutit například dvaaosmdesátiletou ženu z Nedakonic. Zavolal jí na pevnou linku a vydával se za jejího vnuka. Řekl, že má problém a potřebuje nutně něco zaplatit. Požadoval po ní 300 tisíc korun. O hodinu později se s podobným telefonátem na pevné lince potýkala sedmaosmdesátiletá žena z Uherského Hradiště. Tentokrát se mužský hlas představil jako její syn. I on řekl, že má problém a potřebuje peníze. Po další ženě (82) z Uherského Hradiště pak pod podobnou legendou požadoval 480 tisíc korun. Ve stejné situaci se ocitlo i několik seniorek ze Zlína a z Kroměřížska.

"Naštěstí tentokrát seniorky o peníze nepřišly. Včas si u svých blízkých ověřily, že jim skutečný vnuk či syn vůbec nevolal. Lidé by měli být velmi obezřetní. Podvodníci využívají různé záminky a lsti, aby se dostali k  penězům. Doporučujeme proto v podobných případech nikomu nevydávat žádné peníze a veškeré informace si řádně ověřit. V případě, že se někdo dostane do stejné či podobné situace, ať okamžitě kontaktuje linku 158," dodala Šabatová.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam