Na otrokovickém sídlišti Štěrkoviště přibudou nová parkovací místa

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 1. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Celkem 15 nových parkovacích míst přibude na otrokovickém sídlišti Štěrkoviště u bytového domu číslo popisné 1295. Pro větší komfort řidičů bude součástí stavebních úprav mezi panelovými výškovými domy také rozšíření stávající parkovací plochy u bytového domu číslo popisné 1294, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Romana Stehlíková.

Pokud nebudou nepříznivé klimatické podmínky, budou moci obyvatelé Štěrkoviště zaparkovat na nových místech už 30. listopadu. Otrokovickou radnici vyjde budování nových parkovacích stání a úprava stávajících parkovišť přibližně na 850 tisíc korun.

"Nová parkovací místa na Štěrkovišti u bytového domu č. p. 1295 budou tvořena zatravňovací betonovou dlažbou s podložím ze štěrkodrti. Výhledově tak bude upravena celá parkovací plocha i u bytového domu č. p. 1294," upřesnil technickou stránku věci František Žák, vedoucí odboru rozvoje města.

U domu č. p. 1294 je na stávající ploše pro parkování nedostatečný prostor pro najíždění, a to způsobuje při samotném parkování problémy. Na základě požadavků obyvatel město přistoupilo ke stavebním úpravám parkovacího prostoru.

"Nedostatečné parkovací kapacity ve městě jsou dnes fenoménem, a to nejen v Otrokovicích. My se snažíme vyhovět požadavkům obyvatel, ale zároveň si uvědomujeme, že budovat parkovitě na úkor zeleně a veřejného prostoru nelze donekonečna. Nicméně musíme brát ohled také na bezpečnost řidičů i pěších, a proto jsme přistoupili k úpravě parkovací plochy tak, aby byl stávající prostor bezpečnější a přehlednější," uvedl starosta Otrokovic Jaroslav Budek.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam